Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 3998
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znów remontują Osiedle Robotnicze?

Środa, 30 kwietnia 2014, 7:42
Aktualizacja: Czwartek, 1 maja 2014, 7:55
Autor: Angela
Jelenia Góra: Znów remontują Osiedle Robotnicze?
Fot. Angela
– Kilka lat trwał remont drogi na Osiedlu Robotniczym. Kiedy się skończył, odetchnęliśmy z ulgą. Względny spokój trwał tylko pół roku. Teraz znowu rozkopują ulicę i demontują spowalniacz. Zamknięty jest jeden pas – skarży się nasza Czytelniczka. – Ile można znosić ciągły remont, koparki i ciężarówki, czy to się kiedyś skończy? – pyta Małgorzata Wilska.

Jak wyjaśnia dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, są to prace gwarancyjne wykonywane przez wykonawcę.

- Na wniosek dyrekcji Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego obniżane są progi spowalniające, które wykonawca zrobił za wysokie – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM. – Robotnicy, którzy je montowali, wykonali je błędnie. Zgodnie z przepisami tzw. progi płytowe powinny mieć 10 centymetrów licząc od podłoża, a dwa z tych progów były o wiele wyższe. Przy skrzyżowaniu z ul. Westerplatte próg miał 16 cm, a przy skrzyżowaniu z ul. Rodzinną w jednym miejscu nawet 17,5 cm. Dlatego te dwa progi są obecnie rozbierane i kładzione od nowa. Jest to wykonywane w ramach gwarancji i na koszt wykonawcy – dodaje Jerzy Bigus.

Prace mają potrwać kilka dni. Do czasu ich zakończenia części pasa będą wyłączone z ruchu. Dlatego wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group