Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3116
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Znów nawarzą książecego?

Środa, 10 września 2008, 9:49
Aktualizacja: 9:52
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Znów nawarzą książecego?
Fot. Archiwum
Jest szansa, że kufle piwoszy znów napełnią się perlistym napitkiem z regionalnego i najstarszego w Polsce i Europie browaru w Lwówku Śląskim. Jest chętny na rewitalizację placówki. Warunkiem jest jej kupno przez marszałka województwa.

Jak donosi dzisiejsza Polska Gazeta Wrocławska, browar Ciechan z Ciechanowa jest gotów do wznowienia produkcji lwóweckiego piwa. Wszystko jest gotowe do startu browaru. Inwestor zamierza wykorzystać tę samą procedurę, jaką stosowano wcześniej warząc książece i rycerskie.

Następny ruch, który o wszystkim zdecyduje, jest w rękach rękach radnych sejmiku. Urząd marszałkowski musi bowiem kupić placówkę i wydzierżawić ją Ciechanowi. Na decyzję trzeba poczekać miesiąc – anonsuje dziennik. Chodzi o osiem milionów złotych.

Gazeta przypomina przychylną do tej pory postawę urzędników, którzy planowali otwarcie w części browaru we Lwówku muzeum browarnictwa. A radni muszą się zgodzić na wpisanie zamierzenia do Wojewódzkiego Programu Inwestycyjnego. Wtedy z kasy urzędu trzeba by zapłacić dwa miliony ze wspomnianej sumy, a resztę pozyskać z funduszy UE. Jeśli wszystko się powiedzie, piwosze wzniosą toast regionalnym napitkiem już na Boże Narodzenie.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group