Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7301
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Żniwo akcji „Prędkość” na obwodnicy

Czwartek, 3 lipca 2008, 13:52
Aktualizacja: Piątek, 4 lipca 2008, 12:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Żniwo akcji „Prędkość” na obwodnicy
Fot. TEJO
Kilkunastu kierowców zapłaciło za zbyt szybką jazdę mandaty na miejscu, a do 62 trafią „pocztówki” z fotoradaru. To plon akcji policjantów, którzy w czwartek przez dwie godziny „polowali” na łamiących przepisy zmotoryzowanych na odcinku od ulicy Spółdzielczej do alei Jana Pawła II.

– Policyjne działania skupiły się w szczególności na tych ulicach, ponieważ funkcjonariusze ostatnio otrzymali wiele sygnałów o przekraczaniu przez kierowców dozwolonej prędkości i nie respektowaniu obowiązujących w tym zakresie przepisów ruchu drogowego – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Działania te miały na celu wyrobienie wśród kierujących nawyku dostosowywania prędkości do ograniczeń obowiązujących w terenie zabudowanym. Policjanci kontrolowali prędkość nie tylko na odcinku pomiędzy zamontowanymi fotomasztami, ale na całej długości tych ulic.

Pracę funkcjonariuszy wspomagały ręczne mierniki prędkości oraz fotoradar. Ustawienie prędkości granicznej na fotoradarze dawało kierującym możliwość rozsądnej jazdy, jednak wielu kierowców przekroczyło dozwolone granice.

Efektem tych działań jest ukaranie kilkunastu kierowców na miejscu oraz 62 kierowców zostało utrwalonych na fotoradarze za nadmierną prędkość, o czym wkrótce zostaną powiadomieni listownie.

Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group