Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6633
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Zniszczyli drogę, żeby... było bezpieczniej

Środa, 13 grudnia 2017, 6:28
Aktualizacja: Piątek, 15 grudnia 2017, 15:12
Autor: Paweł Guszała
Podgórzyn: Zniszczyli drogę, żeby... było bezpieczniej
Fot. Paweł Guszała
Na odcinku drogi pomiędzy Dziwiszowem i Łysą Górą, na popularnej Kapeli, zostały podfrezowane zakręty, czyli zdjęta została wierzchnia warstwa jezdni. To może dziwić, zwłaszcza, że droga nie wymagała napraw. O co chodzi? Sprawdziliśmy.

Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to przypadkowe działanie, a celowy zabieg. Aby poznać szczegóły zwróciliśmy się do zarządcy drogi - Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

- Po sygnałach policji i po naszej wizji lokalnej postanowiliśmy przeprowadzić działania polegające na podfrezowaniu zakrętów na tym odcinku. - tłumaczy Konrad Antkowiak, rzecznik prasowy Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. – Zbyt często dochodziło tu do wypadków i kolizji. Wcześniej podejmowaliśmy inne działania, jak wprowadzenie nowego oznakowania, ograniczenia prędkości, ale nic to nie dało. Teraz, z tego co wiem, od czterech tygodni w tym miejscu nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych – podkreśla rzecznik.

W skrócie: zniszczono nawierzchnię w kilku miejscach, aby zwiększyć bezpieczeństwo na tym odcinku. Trzeba przyznać, że jest to działanie dosyć zaskakujące, ponieważ w rzeczywistości sfrezowana droga zmniejsza przyczepność pojazdów, bo wprawia układ zawieszenia w drgania i opony nie mają pełnego kontaktu z nawierzchnią. Wydaje się, że wojewódzcy drogowcy zdają sobie z tego sprawę, „ale”... - Jeśli ktoś twierdzi, że przyczepność jest mniejsza, jedneak kierowcy zwalniają i to na tyle, że zwiększa się bezpieczeństwo, przez co wypadków jest mniej – twierdzi K. Antkowiak.

Zgodnie z maksymą: bezpieczeństwo jest najważniejsze, zdecydowano się sfrezować nawierzchnię w kilku miejscach, nawet kosztem szybszego remontu drogi. - Jasne, że braliśmy to pod uwagę, ale trzeba było podjąć radykalne kroki. Przypatrujemy się sytuacji. Jest to oczywiście działanie doraźne i my tę jezdnię naprawimy – kończy K. Antkowiak.

Podobne działanie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podjęła w rejonie Lubania. Co o takim rozwiązaniu drogowym myślą nasi Czytelnicy? Czekamy na komentarze!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group