Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5760
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Zniszczył św. Mikołaja

Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 9:11
Aktualizacja: 9:12
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Zniszczył św. Mikołaja
Fot. ......
Dewastacja symboli świątecznych, usiłowanie rozboju oraz kradzież z włamaniem: oto zarzuty dla 23–letniego mieszkańca Lubania, który swoje czyny tłumaczył tym, że nie lubi Bożego Narodzenia i niszczy wszystko, co jest z nimi związane.

Mężczyzna siedzi obecnie w celi aresztu śledczego, gdzie trafił na trzy miesiące. Jest podejrzany o usiłowanie rozboju oraz kradzież z włamaniem do sklepu jubilerskiego. W grudniu przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną zagroził kasjerce i zażądał od niej wydania pieniędzy z kasy. Kobieta zachowała zimną krew: włączyła alarm i spłoszyła intruza.

Przestępca niezrażony porażką włamał się do sklepu jubilerskiego skąd skradł przedmioty o wartości ok. 500 zł. – W trakcie zatrzymania u 23–latka policjanci znaleźli skradzione ze sklepu jubilerskiego przedmioty – podała lubańska policja.

Wyjaśniając okoliczności w tych sprawach funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu kolejnych kilka przestępstw przeciwko mieniu. Sprawca kilka dni wcześniej zniszczył figurę Mikołaja, która zdobiła lubański rynek. Wartość zniszczonego mienia oszacowano wówczas na 1.000 zł. Podejrzany tłumaczył swoje zachowanie tym, że nie lubi świąt i dlatego zniszczył to co jest ich symbolem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group