Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2708
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zniszczą spokój?

Sobota, 8 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 8 kwietnia 2006, 9:37
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Zniszczą spokój?
Fot. rylit
Nie tylko przedłużający się remont nawierzchni placu Piastowskiego budzi niepokój mieszkańców Cieplic. Ludzie z uzdrowiskowej części miasta obawiają się zwiększenia ruchu tranzytowego.

Chodzi o jeden z punktów planu zagospodarowania uzdrowiska. Zakłada on przekwalifikowanie drogi, która wiedzie przez willowe osiedla w Cieplicach do Podgórzyna na tzw. drogę zbiorczą.

Oznacza to, że cały tranzytowy ruch samochodów zostanie właśnie tam skierowany. Jak powiedział Muzycznemu Radiu Roman Jałako, prezes cieplickiego uzdrowiska, to złe rozwiązanie.
– Powinniśmy zachęcać ludzi, aby tu przebywali, a nie przejeżdżali – mówi R. Jałako. Jego zdaniem tranzytowa komunikacja powinna przebiegać na przykład ulicą Sobieszowską, na obrzeżach centrum Cieplic.

Ten punkt planu zagospodarowania został oprotestowany przez wielu ciepliczan. Zajmie się tym rada miejska podczas jednego z najbliższych posiedzeń.

Mieszkańców i kuracjuszy denerwuje także fakt braku zieleni na odremontowanej części placu Piastowskiego. W projekcie założono jednak powstanie klombów i skwerów. Najpewniej zostaną one urządzone po zakończeniu prac przy modernizacji nawierzchni placu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group