Niedziela, 28 czerwca
37°C Jelenia Góra
reklamy

Zniknie ruina z ulicy Sudeckiej

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Do 10 listopada zostanie rozebrany mocno zniszczony budynek przy ulicy Sudeckiej, należący do Teatru im. C. K. Norwida.

reklamy

O budynku, który kiedyś służył teatrowi, ale od kilkunastu lat jest ruiną strasząca przechodniów, już informowaliśmy. Zapowiedzi rozbiórki było kilka. Kiedy w końcu zapadła decyzja o zburzeniu domu, okazało się, że zabrakło na ten cel pieniędzy. W budżecie zarezerwowano bowiem na to 20 tys. zł, za które nikt nie chciał się podjąć tego zadania.

– Po przetargu, który ogłosił teatr, okazało się, że najniższa oferowana kwota to 32,4 tys. zł. Wyraziłem zgodę na zwiększenie pieniędzy o brakującą część i całość została przekazana na konto teatru 25 września. Umowa z wykonawcą tych prac zostanie podpisana do 22 października, a potem wykonawca rozpocznie rozbiórkę. Ma potrwać około dwóch tygodni, czyli do 10 listopada. Do tego czasu budynek pozostanie zabezpieczony taśmami – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Nie ma jeszcze konkretnego pomysłu na zagospodarowanie terenu po wyburzonym budynku. Rozważano stworzenie w tym miejscu parkingu.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka