Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2350
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znikną te plakaty?

Niedziela, 13 stycznia 2019, 6:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 stycznia 2019, 14:55
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Znikną te plakaty?
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
– Komitety wyborcze miały 30 dni po wyborach na usunięcie banerów i plakatów z ulic, tymczasem w Jeleniej Górze wciąż są miejsca, gdzie można je znaleźć – mówi pan Adam z Zabobrza. Jeden z nich cały czas wisi przy Alei Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką.

Zgodnie z przepisami ordynacji wyborczej, komitety wyborcze na uprzątnięcie plakatów i banerów miały 30 dni, licząc od dnia zakończenia wyborów. Dla zapominalskich przewidziano mandaty w wysokości od 20 do nawet 500 zł. Jest jednak pewne ale…

Prawo mówi o usunięciu banerów i ulotek wyborczych z takich miejsc, jak: przystanki, budynki użyteczności publicznej czy latarnie i słupy – wyjaśnia Jacek Winiarski, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - I jak sprawdziliśmy w tych miejscach plakaty i banery zostały zdjęte. Jeśli natomiast baner zawisł na ogrodzeniu prywatnej posesji czy budynku lub na płatnych powierzchniach reklamowych, a jego właściciel wyraził na to zgodę, reklama kandydata nie musi zostać zdjęta. I te banery, które jeszcze wiszą, mają właśnie taki charakter. Są bowiem traktowane jako zwykła reklama, a nie materiały wyborcze – dodaje Jacek Winiarski.

Szef jeleniogórskiej straży miejskiej dodaje, że na płatnych powierzchniach reklamowych kandydaci (wybrani lub nie) mogą też dziękować za głosy lub informować o swoich biurach. I to również jest zgodne z prawem.

Twoja reakcja na artykuł?

3
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
43
66%
Złości
16
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group