Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7194
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zniewalająca wanilia

Wtorek, 14 stycznia 2020, 8:11
Aktualizacja: Środa, 15 stycznia 2020, 12:25
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zniewalająca wanilia
Fot. WAC
Wernisaż pierwszej w 2020 roku wystawy odbył się wczoraj (13.01) w Galerii Promocje Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

Autorem prezentowanych na ekspozycji prac pt. „Zniewalająca Wanilia” jest jeden z najbardziej radykalnych i konsekwentnych polskich artystów współczesnych Marcin Harlender

Marcin Harlender to malarz, performer, twórca instalacji, happeningów, teoretyk sztuki. Studiował na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Na przełomie lat 80. i 90. autor i uczestnik wielu działań akcji i działań w przestrzeni miejskiej Wrocławia. W końcu lat 90. zainicjował w swojej pracowni galerię O.B.O.K. - miejsce spotkań i prezentacji sztuki aktualnej.

Charakterystycznym znakiem artysty jest biała kreska, której nadał różnorodny byt w aspekcie kosmicznym jak i formalnym. Jest ona efektem wieloletniej, konsekwentnej pracy analitycznej i poszukiwania maksymalnie prostego i uniwersalnego symbolu. Pojawia się w wielu kontekstach, w różnorodnej skali stając się swoistym bytem, generatorem formy i idei.

Myślę, że dzieło sztuki to nie jest jakiś konkretny obiekt, tylko jest to pewien rodzaj przestrzeni, która zawiera się pomiędzy obiektem, a umysłem, tego kto obserwuje ten obiekt – mówi M. Harlender. - Najpiękniejsze w sztuce jest to, że cały czas jest ją trudno zdefiniować. Można się zbliżać do punktu, porównywać różne odniesienia, ale jest to cały czas zagadka, tajemnica, równie intrygująca jak tajemnica bytu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
38%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group