Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6415
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znawcy zamków i pałaców – „Elektronik” górą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 25 marca 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Martyna
Fot. Martyna
Młodzi pasjonaci historii lokalnej wzięli udział we wczorajszym konkursie zorganizowanym w ramach projektu „Moja mała ojczyzna” przez Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze. Główną nagrodę zdobył Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze.

Konkurs pt. „Zamki i pałace Kotliny Jeleniogórskiej i okolic” poprowadził Piotr Wilk, nauczyciel „Mechanika”. Wstępem do turnieju był wykład Romualda Łuczyńskiego. Dotyczył on czasów świetności tych historycznych obiektów i rodów królewskich, które tam zamieszkiwały. Prelekcji wysłuchali też uczniowie ZST.

Do konkursu przystąpiło osiem szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry. Każda szkoła była reprezentowana przez dwuosobowe drużyny. Wiedza uczestników została poddana próbie w trzech konkurencjach. Jedną z nich było rozpoznanie przedstawionych na zdjęciach zamków i pałaców.

- Tematyka konkursu jest bardzo obszerna, więc nauki trochę było. Jest to jednak bardzo ciekawy temat i przygotowując się do konkursu można było wiele się o naszym regionie dowiedzieć. Samo uczestnictwo już jest dla mnie niemałym wyzwaniem – powiedział Łukasz Przychodzień z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych.
Główną nagrodę zdobył Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze. W nagrodę zwycięzcy dostali książki oraz roczną prenumeratę miesięcznika „Sudety”.

Była to pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”.
- Ponieważ cieszył się on zainteresowaniem w przyszłym roku chcemy zorganizować drugą edycję – powiedział inicjator przedsięwzięcia Piotr Wilk. Zmagania są kolejnym etapem projektu „Moja mała ojczyzna”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Bartek 25-03-2010 13:22
Elektronik górą :)
~asystentZSLiZNr1 25-03-2010 19:46
Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 1 jest najlepszy!!!! mimio 2 miejsca. Byłem tam, zająłem II miejsce i nawet jestem na 1 fotce;))) www.zsliznr1.com.pl
hexl 26-03-2010 10:28
W latach 80. gdy z powodu stanu wojennego szkoły miały ograniczone możiwości wyjazdów na wycieczki, moja wychowawczyni organizowała nam wypady na zwiedzanie okolicznych zamków i zabytków. Gdyby nie ona, nie wim czy miałabym do niedawna pojęcie o ich istnieniu. Gratulacje dla nauczyciela z Mechanika! Bo zazwyczaj "cudze chwalimy, swego nie znamy"
~:D 7-06-2010 16:27
I że niby Elektronik będzie czytać miesięcznik :D? haha Parabole tańczą , tańczą parabole:P
~benek 19-07-2011 3:49
W tym miesęczniku już dawno skończyły się ciekawe artykuły i pomysły.Pan łuczyński zanudzał na lekcjach w szkole , teraz zanudza w miesieczniku :((

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group