Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5304
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znawcy zamków i pałaców – „Elektronik” górą

Czwartek, 25 marca 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Martyna
JELENIA GÓRA: Znawcy zamków i pałaców – „Elektronik” górą
Fot. Martyna
Młodzi pasjonaci historii lokalnej wzięli udział we wczorajszym konkursie zorganizowanym w ramach projektu „Moja mała ojczyzna” przez Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze. Główną nagrodę zdobył Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze.

Konkurs pt. „Zamki i pałace Kotliny Jeleniogórskiej i okolic” poprowadził Piotr Wilk, nauczyciel „Mechanika”. Wstępem do turnieju był wykład Romualda Łuczyńskiego. Dotyczył on czasów świetności tych historycznych obiektów i rodów królewskich, które tam zamieszkiwały. Prelekcji wysłuchali też uczniowie ZST.

Do konkursu przystąpiło osiem szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry. Każda szkoła była reprezentowana przez dwuosobowe drużyny. Wiedza uczestników została poddana próbie w trzech konkurencjach. Jedną z nich było rozpoznanie przedstawionych na zdjęciach zamków i pałaców.

- Tematyka konkursu jest bardzo obszerna, więc nauki trochę było. Jest to jednak bardzo ciekawy temat i przygotowując się do konkursu można było wiele się o naszym regionie dowiedzieć. Samo uczestnictwo już jest dla mnie niemałym wyzwaniem – powiedział Łukasz Przychodzień z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych.
Główną nagrodę zdobył Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze. W nagrodę zwycięzcy dostali książki oraz roczną prenumeratę miesięcznika „Sudety”.

Była to pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”.
- Ponieważ cieszył się on zainteresowaniem w przyszłym roku chcemy zorganizować drugą edycję – powiedział inicjator przedsięwzięcia Piotr Wilk. Zmagania są kolejnym etapem projektu „Moja mała ojczyzna”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group