Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 13 września
Imieniny: Filipa, Jana
Czytających: 13732
Zalogowanych: 90
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Znani politycy otworzyli wystawę pod Śnieżką

Środa, 23 maja 2012, 10:19
Aktualizacja: 10:22
Autor: Agrafka
Karpacz: Znani politycy otworzyli wystawę pod Śnieżką
Fot. Organizator
Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, ks. Tadeusz Rydzyk – w te postacie wcieliła się młodzież z Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu podczas poniedziałkowego otwarcia wystawy Leszka Kuczerskiego „Piłkarze w karykaturze” w Muzeum Sportu i Turystyki.

Maski, a raczej swoiste karykatury tych polityków, jak i rysunki stworzył Leszek Kuczerski, znany polski karykaturzyst na prośbę Zbigniewa Kulika, dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki.

- Największą niespodzianką podczas wernisażu był happening, czy raczej karykatura polityczna, podczas której „najwięksi, polscy politycy” dokonali oficjalnego otwarcia wystawy, przedstawiającej znanych piłkarzy w krzywym zwierciadle. Była to świetna, interaktywna zabawa – powiedział Zbigniew Kulik.

Ekspozycja prezentuje 39 karykatur sławnych piłkarzy. Rysunki piłkarzy zostały opublikowane w książce „Królowie futbolu”, która była promowana podczas wernisażu.

Wystawa jest czynna do końca czerwca. Bilet normalny kosztuje 6 zł, a ulgowy 4 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy obserwowałeś zaćmienie Księżyca?

Oddanych
głosów
473
Tak
28%
Nie, przegapiłem sprawę
51%
Nie, nie interesują mnie takie tematy
21%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Jak dziś wygląda wojna na Ukrainie?
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
112
Potrącenie 77–latki na przejściu dla pieszych
 
Inwestycje
Remont ul. Karłowicza z pełnym rządowym wsparciem
 
Aktualności
Umowa na odbudowę jednostki strażackiej
 
112
Potrącenie pieszej na przejściu przy Shellu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group