Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5874
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znamy laureatów Konkursu Chopinowskiego w Jeleniej Górze

Sobota, 22 listopada 2014, 8:24
Aktualizacja: Niedziela, 23 listopada 2014, 7:59
Autor: Mea
Jelenia Góra: Znamy laureatów Konkursu Chopinowskiego w Jeleniej Górze
Fot. Mea
– Muzyka Fryderyka Chopina jest bardzo trudna w interpretacji, a jednak dzieci mierzą się z nią i wykonują w piękny sposób – mówił prof. Kazimierz Gierżod, przewodniczący jury VI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla dzieci, zorganizowanego w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Wczoraj (21.11.) laureaci odebrali nagrody.

Czternastu uczestników z: Moskwy, Pekinu, Wrocławia, Krakowa, Olsztyna, Poznania Warszawy, Rzeszowa Bielsko-Białej i Jeleniej Góry wzięło udział w Konkursie Chopinowskim, w dwóch kategoriach.

W kategorii A, do 12 lat, zwyciężył Nikolay Varlamov z Moskwy, drugie miejsce zdobył Paweł Wojciechowski z Olsztyna, trzecie miejsce przyznano Evie Gevorgyan z Moskwy.

W kategorii B, do 15 lat, pierwsze miejsce wywalczyła Joanna Goranko z Poznania, drugie miejsce przypadło Julii Łozowskiej z Warszawy, trzecie miejsce zajął Michał Oleszak z Rzeszowa, natomiast wyróżnienie trafiło do Yu Xiaozhen z Pekinu.

W konkursie brał również udział jeden jeleniogórzanin. – Czuję niedosyt, jednak będę próbował w kolejnych konkursach. Zagrałem m.in. Koncert f-moll, Etiudę ges-dur, i Polonez d-moll opus 71. Utwory Chopina są trudne pod względem technicznym. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym konkursie – powiedział Aureliusz Miszczyk.

- Konkurs był świetnie zorganizowany, udało mi się zająć pierwsze miejsce, jestem bardzo zadowolony – mówił Nikolay Varlamov z Moskwy.

- Grałam dziewięć utworów. Fryderyk Chopin jest bardzo trudnym kompozytorem, ale ja go kocham za jego oryginalną melodyczność i rzadką wrażliwość. Na konkursie był bardzo wysoki poziom, ale gdy się dużo ćwiczy można wygrać - mówiła dodała Joanna Goranko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group