Niedziela, 28 czerwca
30°C Jelenia Góra
reklamy

Znaleziono pytona na Zabobrzu [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Do niecodziennej interwencji pojechali wczoraj (12.10) ok. godz. 16:00 pracownicy Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Otrzymali zgłoszenie o znalezionym wężu przy jednym ze śmietników przy ul. Noskowskiego. Okazało się, że ktoś pozostawił tam w pudełku pytona królewskiego.

reklamy

W czwartek (12.10) pracownicy schroniska pojechali na ul. Noskowskiego, gdzie obok śmietnika stał pojemnik, w którym znajdował się wąż. - Był w specjalnym pudełku z trocinami w środku i dziurkami, aby mógł oddychać - opisuje Zbigniew Rzońca, rzecznik MPGK. Lekarz weterynarii stwierdziła, że wąż jest wyziębiony, ale w schronisku przez całą noc był ogrzewany specjalną lampą i rano był już w lepszej formie. - Gdy otwierano pojemnik to już nawet atakował - dodał Z. Rzońca.

Znaleziony osobnik jest młodym okazem, który - co oczywiste - nie występuje naturalnie w naszym środowisku. Sztab Kryzysowy został powiadomiony, a po pytona ma przyjechać hodowca węży. W przeszłości pracownicy schroniska interweniowali już przy jadowitych pająkach, jastrzębiach, pustułkach, sowach, ale tak egzotyczne gatunki zdarzają się raz na wiele lat.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka