Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 8987
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znaleziono pytona na Zabobrzu

Piątek, 13 października 2017, 14:17
Aktualizacja: Sobota, 14 października 2017, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Znaleziono pytona na Zabobrzu
Fot. ZR
Do niecodziennej interwencji pojechali wczoraj (12.10) ok. godz. 16:00 pracownicy Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Otrzymali zgłoszenie o znalezionym wężu przy jednym ze śmietników przy ul. Noskowskiego. Okazało się, że ktoś pozostawił tam w pudełku pytona królewskiego.

W czwartek (12.10) pracownicy schroniska pojechali na ul. Noskowskiego, gdzie obok śmietnika stał pojemnik, w którym znajdował się wąż. - Był w specjalnym pudełku z trocinami w środku i dziurkami, aby mógł oddychać - opisuje Zbigniew Rzońca, rzecznik MPGK. Lekarz weterynarii stwierdziła, że wąż jest wyziębiony, ale w schronisku przez całą noc był ogrzewany specjalną lampą i rano był już w lepszej formie. - Gdy otwierano pojemnik to już nawet atakował - dodał Z. Rzońca.

Znaleziony osobnik jest młodym okazem, który - co oczywiste - nie występuje naturalnie w naszym środowisku. Sztab Kryzysowy został powiadomiony, a po pytona ma przyjechać hodowca węży. W przeszłości pracownicy schroniska interweniowali już przy jadowitych pająkach, jastrzębiach, pustułkach, sowach, ale tak egzotyczne gatunki zdarzają się raz na wiele lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group