Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8719
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Znakomity występ Leniwca na koncercie w TVP

Wtorek, 3 marca 2015, 8:35
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
Podczas Gali Języka Ojczystego „Wszystko jest poezją”, transmitowanej przez TVP Kultura, a kilka dni później retransmitowanej przez TVP2 i TVP Polonia, miłośnicy dobrej muzyki i poezji Edwarda Stachury mieli okazję zobaczyć i usłyszeć, między innymi nasz jeleniogórski zespół Leniwiec. Muzycy znanej, jeleniogórskiej formacji zagrali w doborowym towarzystwie. Towarzyszyły im takie gwiazdy jak Czesław Mozil czy Kasia Nosowska.

Gościem honorowym byli m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski i Anna Dymna. Leniwiec, który ma za sobą ponad 700 koncertów w dziewięciu krajach Europy, brawurowo i bez kompleksów wykonał dwa utwory do tekstów Stachury: „Czas płynie i zabija rany” oraz „Confiteor”, które pochodzą z wydanej w 2013 r. płyty pt. „Rozpaczliwie Wolny. Piosenki Edwarda Stachury”.

Po koncercie, wielu zgodnie twierdziło, że był to jeden z najlepszych występów Gali, ponieważ muzycy rytmami ska i reggae złamali patetyczną konwencję, pokazując poezję Stachury trochę z innej strony, bardziej przystępnej dla współczesnego odbiorcy. Dodatkową atrakcją dla fanów Leniwca stało się to, że był to pierwszy w historii zespołu koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Do muzyki, autorstwa gitarzysty zespołu Pawła Wrocławskiego, aranżację orkiestrową zrobił dyrygent Dariusz Łapiński.

Zapraszamy do obejrzenia jednej z piosenek wykonanej przez Leniwca na gali:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group