Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 7676
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znają prawa dziecka jak nikt inny

Czwartek, 6 grudnia 2012, 11:37
Aktualizacja: 11:48
Autor: Angela
15 szkół z Jeleniej Góry wzięło udział w konkursie dotyczącym znajomości Konwencji Praw Dziecka. We wtorek (11 grudnia) o godz. 11.00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze przy ul. M. Skłodowskiej–Curie odbędzie się finał konkursu. Dla laureatów przewidziano cenne nagrody, ufundowane przez Rzecznika Praw Dziecka, Miasto Jelenia Góra oraz dyrekcję Młodzieżowego Domu Kultury.

Konkurs dla klas V szkół podstawowych i II klas gimnazjum był jednym z elementów programu „Konwencja Praw Dziecka”. We wrześniu br. zorganizowano w szkołach spotkania w formie warsztatów dotyczących praktycznych aspektów korzystania z praw określonych w „Konwencji Praw Dziecka”. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał materiały przekazane przez Marka Michalaka Rzecznika Praw Dziecka, a szkoły – plakaty, książki i inne materiały dotyczące praw dziecka, które wykorzystano na tablicach informacyjnych. Przez cały czas trwania programu w siedzibie Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka trwały dyżury członków komitetu.

Finał konkursu będzie przebiegał w dwóch etapach, a przerwę między częścią pisemną i finałem ustnym „zagospodarują” członkowie TKOPD i goście uczestniczący w imprezie, którzy będą odpowiadać na pytania uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group