Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6937
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znają angielski na poziomie Cambridge

Środa, 29 czerwca 2011, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
Natalia Kędzierska, Agnieszka Lasocka, Isabelle Sigrist i Ewelina Czaplicka to uczennice Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, które odniosły ogromny sukces w międzynarodowych egzaminach językowych Cambridge. Dziewczyny uczyły się same w domu i w szkole pod okiem nauczycielki Renaty Sigrist.

Uczennice trzecich klas Gimnazjum wzięły udział w międzynarodowych egzaminach językowych Cambridge ESOL Examinations na poziomach Cambridge First Certificate (poziom B2- matura rozszerzona) oraz Cambridge Advanced Certificate ( C1 - poziom absolwenta kolegium językowego).

Egzaminy odbyły się w minionym roku szkolnym i zostały przeprowadzone w siedzibie British Council na Wydziale filologii angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Był to sprawdzian niezwykle złożony. Trwał dwa dni i składał się z pięciu części, w tym: mówienia, pisania, czytania i słuchania.

Natalia Kędzierska i Agnieszka Lasocka pozytywnie zaliczyły egzamin na poziomie rozszerzonej matury. Isabelle Sigrist, która certyfikat FCE zdobyła w ubiegłym roku, ma aktualnie poziom CAE czyli absolwenta kolegium językowego.

Ewelina Czaplicka natomiast zdała egzamin osiągając poziom B1. Do pełnego certyfikatu zabrakło jej jedynie 7 punktów. Uczennica zapowiedziała jednak, że nie zrezygnuje i w przyszłym roku ma zamiar ponownie podejść do egzaminu.

- Jako ich nauczycielka niezmiernie się cieszę, że tak młode osoby (najmłodsze ze zdających) osiągnęły tak wysokie wyniki. Uczennice przygotowywały się do wielkiego wyzwania wkładając w naukę ogrom własnej pracy: uczestniczyły w dodatkowych zajęciach w szkole i realizowały materiał językowy na wyższym poziomie w trybie indywidualnym na lekcji. Cieszymy się z ich sukcesów. Obserwowanie, jak rozwijają się umiejętności i talenty dodaje nam energii w pracy, a innych uczniów motywuje do podążania w ich ślady – mówi Renata Sigrist, nauczycielka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group