Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5524
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znacznie droższe prawko

Piątek, 28 grudnia 2007, 8:24
Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2007, 7:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Znacznie droższe prawko
Fot. Archiwum
Nowy rok przyniesie wiele podwyżek cen. Podrożeje też prawo jazdy i to niemało. W ten sposób kandydaci na kierowców „zapłacą” za podwyżki płac dla egzaminatorów. Ci mają zarabiać więcej, aby oprzeć się pokusie przyjmowania łapówek.

Donosi o tym Dziennik w piątkowym wydaniu. Zarobki egzaminatorów wzrastają o około 40 procent już od 1 stycznia. Doświadczony fachowiec wyciągnie nawet osiem tysięcy złotych miesięcznie. Początkujący – 2,5 tys. PLN.

To sposób, aby egzaminatorów uczynić mniej skłonnymi do przyjmowania łapówek od chętnych na prawo jazdy. Uważa się bowiem, że to zbyt niskie zarobki były dotychczas korupcjogenne. Rząd chce także, aby egzaminujących było więcej. Część z nich zamknięto w areszcie lub pozbawiono praw do wykonywania zawodu po serii skandali korupcyjnych, które nie ominęły Jeleniej Góry.

Dziennik cytuje także przykłady przedegzaminacyjnych kombinacji. Pewien kursant miał podczas egzaminu kopertę z walentynką dla dziewczyny. Egzaminator zauważył gadżet i był przekonany, że „zawartość” jest dla niego. Kursant zdał bez problemu – ku własnemu wielkiemu zdziwieniu…

Gazeta zauważa też, że na niewiele zdały się zabezpieczenia w postaci kamer i mikrofonów w autach egzaminacyjnych, bo proceder łapówkarski jak kwitnął, tak kwitnie.

Oczywiście za wyższe płace zapłacą… kursanci, tyle że nie w kopertówce, ale opłacie egzaminacyjnej. Ta wzrośnie niechybnie od połowy przyszłego roku. Podobno – jak pisze Dziennik – podwyżka jest nieuchronna i będzie znacząca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group