Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7028
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zmuszali nieletnie do prostytucji. W restauracji na Zabobrzu

Środa, 23 listopada 2011, 9:38
Aktualizacja: Czwartek, 24 listopada 2011, 7:59
Autor: Petr
W jednej z popularnych restauracji na osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze przez ponad dwa miesiące działał nielegalny dom publiczny, w którym dwie nastolatki – uciekinierki z domu dziecka w woj. lubuskim były zmuszane do prostytucji.

Nastolatki w wieku 15 i 16 lat uciekły z jednego z domów dziecka w woj. lubuskim. W lokalu w Jeleniej Górze początkowo pracowały „na zmywaku”, szybko jednak – jak twierdzą, kazano im świadczyć usługi seksualne na poddaszu restauracji, w której przez ponad dwa miesiące działała nielegalna agencja towarzyska. Jedna z dziewczyn twierdzi, że została zgwałcona. 56-letni mężczyzna i jego o 25 lat młodsza partnerka – właściciele lokalu zostali aresztowani pod zarzutem ułatwiania prostytucji i czerpania z uprawiania nierządu przez inną osobę korzyści majątkowych.

Aresztowani „wycenili” dziewczyny na 300 zł. Sprawa nielegalnej agencji towarzyskiej wyszła na jaw po jednej z głośnych libacji w lokalu; po zgłoszeniu zakłócenia ciszy nocnej na policję. Obecnie postępowaniem wyjaśniającym zajęła się Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze – poinformowało wczoraj TVN24.

Prostytucja w Polsce jako taka nie jest karalna. Odpowiedzialności karnej podlega natomiast ułatwianie prostytucji innej osobie i czerpanie z tego korzyści majątkowej – za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeszcze surowiej karane jest zmuszanie do prostytucji – grozi za to do 10 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group