Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3566
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zmorą korki na rogatkach

Środa, 28 maja 2008, 12:32
Aktualizacja: 18:38
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zmorą korki na rogatkach
Fot. Angela
Kierowcy, którzy chcą wyjechać z miasta w stronę Wrocławia, od wczoraj przeżywają koszmar na obwodnicy na wysokości hipermarketu Kaufland. Korki spowodowane są bieżącymi naprawami drogi i paraliżują ruch. Interweniowała policja. – Do kiedy potrwa ten horror?

W al. Jana Pawła II od wczoraj trwają prace, które miały zniwelować zapadniętą część jezdni, na wysokości hipermarketu Kaufland. Problem w tym, że jest to najczęściej uczęszczany trakt wylotowy z Jeleniej Góry, a wada pojawiła się na trzech pasach ruchu.

Drogowcy naprawiali dwa pasy na wprost. Gigantyczne korki wyprowadzały kierowców z równowagi. Interweniowała policja, która chciała wymusić na drogowcach przeniesienie remontu na inną porę dnia. Bezskutecznie.
Policja zgłosiła nam, że na drodze tworzą się korki i chaos, niestety my nie mogliśmy przerwać prac w połowie – tłumaczy Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

To sami kierowcy zgłosili nam, że na drodze pojawiło się niebezpieczne wgłębienie od jeżdżenia ciężkich aut. Na hałas spowodowany nierówną nawierzchnią skarżyli się również okoliczni mieszkańcy. Są to prace, które musza zostać wykonane, więc musimy skorzystać okazji, ze jest dobra pogoda.
Dzisiaj dwa pasy na wprost zostały już odblokowane, remontowany jest tylko zakręt w prawo w stronę ulicy Bacewicz.

– Jeszcze dzisiaj po południu (środa) znikną wszystkie utrudnienia w ruchu na tej ulicy – zapewnia Jerzy Bigus.
Policja tymczasem apeluje o ostrożną jazdę, i przypomina, że nerwy i pospiech nie są najlepszymi doradcami za kierownicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group