Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 3551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmierzyli się „z Kameleonem” w Żeromie

Czwartek, 27 października 2016, 8:03
Aktualizacja: Piątek, 28 października 2016, 11:04
Autor: Orgnizatorzy
Jelenia Góra: Zmierzyli się „z Kameleonem” w Żeromie
Fot. Użyczone/Orgnizatorzy
Już po raz drugi miłośnicy biologii i zdrowej rywalizacji spotkali się w murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze na II Międzyszkolnym Konkursie Biologicznym „Kameleon”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Życie w kropli wody”.

Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie zostali przywitani przez dyrektor Małgorzatę Kozińską oraz pomysłodawcę i autora zadań konkursowych Annę Poprawską. Młodzi biolodzy z czterech jeleniogórskich gimnazjów: Publicznego Katolickiego Gimnazjum u Św. Pankracego, Gimnazjum Nr 4, Gimnazjum Nr 3 oraz Gimnazjum w ZSO Nr1, po przejściu wstępnej weryfikacji w swoich szkołach spotkali się, aby rywalizować o laur zwycięzcy w etapie II- pisemnym i III-ustnym.

Atmosfera wtorkowego konkursu (25.10) była bardziej rodzinna niż stresująco - paraliżująca. Ponad dwudziestu młodych „miłośników nauk biologicznych” rozwiązywało test, a po pokrzepieniu się zdrowymi kanapkami, kibicowała swoim kolegom biorącym udział w etapie III. Tych z najlepszym wynikiem z części drugiej było pięcioro. Etap III polegał na udzielaniu odpowiedzi na wylosowane pytania z zagrożeń ekologicznych, ochrony środowiska oraz metod badań w biologii. Dużym wyzwaniem dla uczestników była obsługa mikroskopu oraz identyfikacja preparatów.

Młodzi biolodzy poradzili sobie także i z tym zadaniem. Zespół nauczycieli stanowiących jury konkursu z przyjemnością wysłuchał uczestników i po podliczeniu punków ogłosił zwycięzców.

I miejsce zajęła Katarzyna Kaczmarczyk z Gimnazjum w ZSO nr 1, II miejsce -Wiktoria Buzun z Gimnazjum w ZSO Nr 1 oraz Dominik Lisiak z Publicznego Gimnazjum Katolickiego u Św.Pankracego, a III Natalia Janczyszyn z gimnazjum ZSO nr 1. Tuż za podium, czyli miejsce IV zajął Adam Jachimczuk z Publicznego Gimnazjum Katolickiego u Św. Pankracego, a miejsce V - Filip Rogalski z Gimnazjum w ZSO nr 1.

Zwycięzcy opuścili mury budynku ZSO nr 1 z nagrodami książkowymi, bogatsi także w wiedzę, umiejętności i nowe znajomości.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom za wspaniałą lekcję współpracy i przyjaznej rywalizacji – dziękują organizatorzy konkursu. - „Żerom” zawsze chętnie gości gimnazjalistów, czy to jako uczestników licznych konkursów, czy różnych projektów i imprez. Nie można tu nie wspomnieć o balach dla dzieci czy projekcie „Żerom nocą”, który zaskarbił sobie wielu fanów – dodają przedstawiciele szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group