Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 3280
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Zmiany w SLD. Po konwencji lewicy

Sobota, 11 czerwca 2011, 17:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 czerwca 2011, 9:58
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Zmiany w SLD. Po konwencji lewicy
Fot. Angela
Zapowiadane przez Grażynę Malczuk ustąpienie ze stanowiska przewodniczącej Rady Powiatu dzisiaj stało się faktem. Podczas powiatowej konwencji delegatów SLD, która odbyła się w restauracji Europa, wybrano nowego przewodniczącego, Piotra Paczóskiego. Nieoczekiwanie ze stanowiska ustąpił sekretarz, Andrzej Gorzałczyński, którego zastąpi Robert Obaz.

Powiatowa Konwencja SLD, która rozpoczęła się o godzinie 9.00 i trwała do godz. 15.00 odbyła się w ramach zadań statutowych. Przyjechało na nią ponad stu delegatów wybranych spośród 392 członków.

- Przynajmniej raz w kadencji musi odbyć się dyskusja na temat założeń programowych i ich realizacji. Podczas konwencji obok tej dyskusji odbywa się również udzielenie absolutorium dla członków zarządu. Po jego udzieleniu praca toczy się dalej, aż do zjazdu, który planowany jest za rok. Ta konwencja jest bardzo istotna ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne – mówiła Grażyna Malczuk na początku spotkania.

Przewodnicząca Powiatowej Rady SLD o absolutorium starać się jednak nie musiała. Już wcześniej złożyła wniosek z informacją, że ustępuje ze stanowiska przewodniczącej.

- Moja misja jako przewodniczącej Rady Powiatowej dobiegła końca. Partia postawiła mi nieco inne zadania. Zostałam wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i wiceprzewodniczącą komisji do spraw młodzieży. To nakłada na mnie bardzo wiele obowiązków. Zawsze uważałam, że nie powinno się w jednym ręku skupiać całej władzy, ponieważ jest wielu działaczy godnych docenienia. Wychodzę też z założenia, że jeśli coś robię, to robię to dobrze. Przy takiej ilości obowiązków byłoby to niemożliwe. Jak oceniam swoją pracę? Pozytywnie – mówiła Grażyna Malczuk.

Na stanowisko nowego przewodniczącego zgłosiło się trzech kandydatów: wybrany, Piotr Paczóski (49 głosów), Stanisław Dziedzic ( 29 głosów) i Robert Obaz (13 głosów).
Ze swojego stanowiska po otrzymaniu absolutorium nieoczekiwanie zrezygnował dotychczasowy sekretarz Andrzej Gorzałczyński, który stwierdził, że sprawuje tę funkcję już 10 lat i czas zakończyć tę misję. Na nowego sekretarza wybrano Rafała Obaza.

Poza wyborem przewodniczącego i sekretarza, delegaci zastanawiali się jak ustalenia programowe przenieść na konkretny program wyborczy dla kandydatów, którzy wystartują w wyborach parlamentarnych. Hasła na jakich chcą się opierać to m.in. wolność i równość, poprzez zapewnienia ludziom miejsc pracy z godziwym wynagrodzeniem oraz wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z miasta i regionu.

- Obradowano też w sprawie uzupełnienia składu osobowego rady powiatowej i komisji rewizyjnej, poprawy komunikacji członków SLD z mieszkańcami oraz z instytucjami czy zwiększenia liczby młodych ludzi wśród członków SLD – podsumowuje Józef Szarzyński, członek zarządu powiatowego SLD.

Obecnie Rada Powiatowa SLD na kandydatów do wyborów parlamentarnych z Jeleniej Góry i regionu wytypowała Grażynę Malczuk, Józefa Kusiaka i Agnieszkę Śmiechowską, studentkę KPSW z Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group