Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4728
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Zmiany w segregacji odpadów w Podgórzynie

Poniedziałek, 11 maja 2020, 13:08
Aktualizacja: Środa, 13 maja 2020, 11:30
Autor: WAC
Podgórzyn: Zmiany w segregacji odpadów w Podgórzynie
Fot. WAC
Duże zmiany szykują się od lipca w systemie odbioru odpadów w gminie Podgórzyn, gdyż prowadząca go firma nie będzie pozostawiać już mieszkańcom worków do segregacji. W ten sposób samorząd gminy chce zachęcić ich do segregowania śmieci przy wykorzystaniu pojemników.

Jak informuje Urząd Gminy w Podgórzynie - odbiór odpadów selektywnych od połowy roku będzie kontynuowany zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku w Gminie Podgórzyn. Oznacza to, że w dalszym ciągu będzie można zbierać i segregować odpady w workach. Jednak mieszkańcy będą musieli zaopatrzyć się w te worki już we własnym zakresie.

Chcemy w ten sposób, aby nasi mieszkańcy segregowali odpady głównie za pomocą pojemników, które będzie można kupić lub wypożyczyć od operatora wywozu nieczystości - mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Będzie to korzystniejsze dla nich finansowo. Nasza gmina skorzysta na tym wizerunkowo. Z uwagi na turystyczny charakter naszej gminy i jej walory krajobrazowe, worki nie do końca się sprawdzają (pękają, są rozrywane przez zwierzęta oraz często porywane przez wiatr). Pojemniki do segregacji są wygodnym rozwiązaniem, które będzie się sprawdzać przez długi czas.

Twoja reakcja na artykuł?

7
33%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
24%
Złości
7
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group