Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6180
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zmiany w PKP – kolejarze zapowiadają protesty

Środa, 16 kwietnia 2008, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zmiany w PKP – kolejarze zapowiadają protesty
Szynobus na trasie Jelenia Góra – Bolesławiec.
Fot. TEJO
Spółka PKP Przewozy Regionalne ma trafić na samorządowy garnuszek. Związkowcy nie kryją niepokoju. Nie są pewni, czy po zmianie zarządcy nie trafią na bruk.

Pomysł, aby przekazać spółkę pod administrację samorządową to reakcja na opinie o tym, że PKP wciąż są monopolowym molochem. Jednak zdaniem związkowców, przekazanie spółki pod władzę samorządu lokalnego nie jest dobrym pomysłem. Kolejarze obawiają się utraty nie tylko pracy, ale i przywilejów.

Co prawda Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że kolejarzom nie stanie się krzywda, bo zwolnienia nie są przewidziane, pracownicy PKP są nieufni i boją się o swoje stanowiska pracy – napisała w środę Polska Gazeta Wrocławska.

Tymczasem wiadomo, że samorządowcy od lat dotują większość lokalnych linii. Dzięki tym pieniądzom „przytył” aktualny rozkład jazdy w regionie jeleniogórskim.

Jest też przygotowywany projekt utworzenia przez samorząd województwa dolnośląskiego odrębnego przewoźnika, który miałby stanowić konkurencję dla PKP przy obsłudze połączeń między mniejszymi miejscowościami.
Ostatecznie kwestię niepokojów w PKP mają wyjaśnić rozmowy związkowców z przedstawicielami resortu infrastruktury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group