Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6062
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmiany w jeleniogórskim urzędzie. Będzie cięcie etatów?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 22 stycznia 2011, 8:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 stycznia 2011, 8:13
Autor: Angela
Fot. TEJO
Z końcem lutego br. ma się pojawić informacja dotycząca nowej struktury Urzędu Miasta w Jeleniej Górze oraz zmian personalnych w poszczególnych wydziałach. Póki co, prezydent Marcin Zawiła nie chce przesądzać, czy i ile osób, zostanie zwolnionych. Na pewno będzie reorganizacja urzędu i nastąpią zmiany na stanowiskach naczelników.

Jak na razie temat zmian personalnych w urzędzie miasta pozostaje na czwartym miejscu w priorytetach prezydenta. Jak mówi Marcin Zawiła, najpierw chce się zająć inwestycjami europejskimi i zapewnieniem dla nich finansowania. Drugim priorytetem jest przygotowanie rezerwy finansowej na kolejne transze środków unijnych. Celem numer trzy ma być przyjęcie stabilnego budżetu. Dopiero wówczas prezydent Jeleniej Góry zajmie się reorganizacją struktury urzędu miasta. Chociaż oficjalnie nie mówi się jeszcze o zwolnieniach zarówno urzędników, jak i naczelników poszczególnych wydziałów, wiadomo, że jest to tylko kwestia czasu.

Marcin Zawiła: – Mnie w ogóle nie interesują zmiany personalne. Mnie interesuje sprawnie działający urząd czyli taki, w którym wszyscy wiedzą co mają robić, a kompetencje poszczególnych wydziałów na siebie nie zachodzą. W przypadku Jeleniej Góry kompetencje są dublowane, co okazało się chociażby podczas realizowanego programu ścieżek rowerowych. Na ostatnią sesję postanowiłem zebrać informacje na temat dróg rowerowych i naliczyłem pięć czy sześć wydziałów, które się tym zajmują, ale ogólnego planu przebiegu ścieżek, nie otrzymałem. Dlatego chcę stworzyć taką strukturę urzędu miasta, która będzie działała sprawnie.

– Bardzo niepokoi mnie zatrudnienie urzędu. Kiedy opuszczałem ratusz przed dwudziestu laty, liczba pracowników wynosiła 90 osób, a dzisiaj mamy urząd który zatrudnia 340 osób. Rozumiem, że dwukrotnie zwiększyły się obowiązki samorządu, ale przeszło trzykrotne zwiększenie zatrudnienia jest chyba przesadą. Dokładną analizą struktur urzędu Jeleniej Góry i porównaniem go z innymi miastami w Polsce zajmę się po 2 lutym. Na pytanie czy będzie reorganizacja urzędu i czy pojawią się zmiany naczelników, odpowiadam, tak! Kocham naczelników, ale nie oni są tu najważniejsi, dla mnie najważniejsi są mieszkańcy miasta, którzy mają być sprawnie i relatywnie taniej obsługiwani. Wszyscy moi współpracownicy przyglądają się strukturze urzędu, co wymaga czasu. Następnie przeprowadzimy konsultacje z innymi gminami. Myślę, że z końcem lutego br. będziemy w stanie zaproponować nowe struktury urzędu – zapowiada prezydent Jeleniej Góry.

To jednak nie koniec zmian, jakie mają się pojawić w urzędzie miasta w najbliższym czasie. Od 1 lutego urząd ma być doraźnie otwarty popołudniami co najmniej jeden raz w tygodniu. – W perspektywie chcemy podnieść jakość pracy urzędu i obsługi mieszkańców m.in. poprzez możliwość rejestracji na telefon w tych działach, w których będzie to możliwe – mówi szef miasta.

Zgodnie z wyborczymi obietnicami Marcina Zawiły, urząd będzie też dostępny dla mieszkańców i przedsiębiorców w jedną sobotę miesiąca. Najbliższa z nich wypada 29 stycznia, kiedy dyżurował będzie prezydent Marcin Zawiła. Bez zmian pozostanie poniedziałek, jako dzień przyjęć mieszkańców, którzy na takie spotkania muszą się jednak wcześniej umówić. O dacie kolejnego sobotniego otwarcia urzędu w lutym mieszkańcy mają zostać poinformowani. Wówczas dyżurować będą najprawdopodobniej zastępcy prezydenta: Zofia Czernow i Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (92) Dodaj komentarz

~petent 22-01-2011 8:55
Jak będzie przyjmować Zofia Czernow, to nie idę...
~ 22-01-2011 9:06
Coraz bardziej podoba mi się nowy prezydent. Może to nie zasługa, ale wreszcie na tym stanowsku pojawił się ktoś ,kto zauważa rzeczy oczywiste ;) (lub przynajmniej nie udaje, że ich nie widzi). Oby "poszedł za ciosem". Ja w każdym razie trzymam kciuki.
~Do Ciekawski 22-01-2011 9:17
Pisząc posta patrz w monitor a nie w okno;)
~ 22-01-2011 9:24
Co z MZDiM Strażą Miejską MPGK ? Tam też będą zmiany?
~nemo 22-01-2011 10:16
Na j...4 jest podobny artykuł z prawie identycznymi wypowiedziami - plagiat ??? Czyj ???
~ciepliczanka2 22-01-2011 10:25
Brawo Prezydencie.Jak narazie to nie żałuje że na Ciebie głosowałam.Zrób porządek z obsługą w urzędach.jest tych etatów /podwójnych/ jednak za dużo.Myślę że zmniejszenie o 1/3 etatów wystarczy aby Urząd funkcjonował należecie.Bardzo dużo Pań już może pójść na emeryturę lub są a pracują i zajmują miejsca,które można zagospodarować dla młodszej kadry.Prezydencie stawiaj na młodzież,a emerytki niech sobie dorabiaja jeśli chcą ale nie w urzędach gdzie obsługa powinna być szybka,miła i miło popatrzeć jak się śmieją.Starsze Panie też są miłe ale ich czas już minął.Panie Prezydencie tak trzymaj i bądż nowoczesny a ludzie nawet starsi Cię pokochają.
~Coja 22-01-2011 10:27
Przede wszystkim przea...lizowałbym zarobki urzędników w poszczególnych wydziałach UM. Przydu-pasy Józka K. mają tak powindowane zasadnicze wynagrodzenie, że są ludzie, którzy zarabiają ok. 3 tysięcy na stanowisku zwykłego inspektora.
~joleczka 22-01-2011 10:32
Tak pracuje USC jak nim kieruje Milewski. Więc nie targajcie innych pracowników.
~interkul 22-01-2011 10:36
A Włodyga kiedy powie emerytom idzcie na emeryturę. Do działania emerycie Starosto.
~ŻĄDAM 22-01-2011 10:36
Pan Donald Tusk / Marcin Zawiła - nie zgadzam się na to, żeby moja składka do OFE, jedyne prawdziwe pieniądze na emeryturę jakie mam, była wykorzystywana do łatania dziury budżetowej. http://www.obronemeryturę.pl/ Żądam dotrzymania umowy, jaką zawarło ze mną Państwo Polskie w wyniku przeprowadzonej 11 lat temu reformy emerytalnej.
~jugo 22-01-2011 10:46
Nie skarżcie sie na urzędników. Unas w Polsce nie ma jasnych procedur. Dlaczego nie ma tak, że idziesz do urzędu pojakieś zezwoleni8e i jak załączyczysz określone zaświadczenia to muszą wydać ci zgodę. Unas wszystko zależy od widziemisię urzędnika bo przepis mu na to pozwala. Tak nie da się żyć w cywilizowanym kraju. Może ja się mylę to prz3eprasdzam administrację.
~ŻĄDAM 22-01-2011 10:56
Pan Donald Tusk / Marcin Zawiła - nie zgadzam się na to, żeby moja składka do OFE, jedyne prawdziwe pieniądze na emeryturę jakie mam, była wykorzystywana do łatania dziury budżetowej. http://www.obronemeryturę.pl/ Żądam dotrzymania umowy, jaką zawarło ze mną Państwo Polskie w wyniku przeprowadzonej 11 lat temu reformy emerytalnej.
~ 22-01-2011 11:20
Brawa dla doradcy medialnego! Takich artykułów nam potrzeba! A tobie kubicus glupio teraz?
~gośćHONOROWY 22-01-2011 11:25
proponuje zrobić porządek z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego dokładnie chodzi o pana naczelnika Włodzimierza B. siedzi na tym stołku bierze gruba kase a nie wie jakie obowiązki do niego należą!!!! WSTYD i HAŃBA niech wraca do wojska wydawać komendy kotom!!!!
~Grzesiek_12 22-01-2011 11:30
Mieszkanców 84 000 (teoretycznie) przez 340 to daje nam 247 mieszkańców na 1 urzędnika. Teoretycznie nie jest to dużo :) Pozdrawiam
~xem 22-01-2011 11:30
Prosimy o niezwloczne zmiany w WYDZIALE KOMUNIKACJI! to co sie tam wyrabia od kilku lat wola o pomste do nieba Panie Prezydencie prosze sie przyjrzec pracy naczelnika/ow!
~1939 22-01-2011 11:36
ostatnio byłem zanieść podanie o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. To mi powiedziano z wielkim wyrzutem że następnym razem to gdzie indziej, bo tu mają ważniejsze rzeczy na głowie. Cały dział promocji na bruk bo to co się tam dziej to skandal. Jak można zmarnować 2.4 mln na promocje w 3 miesiące to jest skandal. Stadionu nie ma za co remontować. Za takie pieniądze można zorganizować mistrzostwa świata w jakieś dyscyplinie które pokażą telewizje w całej europie.. Ale po co jak może zarobić agencja ?
~.,.,Robol 22-01-2011 11:38
Jaka obsługa,te urzedasy powinni iść na szkołę do Tescco to morze trochę nauczą się szanować ludzi.Bardzo dobrze że zwolnienia miasto nie stac na tyle etatów.Niech jeden urzędas weźmie po 5 etatów tak jak jest to wszędzie.Robol
~ 22-01-2011 12:19
DOLNOŚLĄZAK. Nie do piszących na forum należy ocena pracy urzędników oraz magistrackich wydziałów. Nie jest to zadanie łatwe. Wielu krawaciarzy nagle się uaktywni, starając się wykazać jak bardzo są niezbędni. Wprawdzie od 1990 roku zadania stawiane przed urzędem się podwoiły, jednak urzędnicy wyposażeni zostali w komputery. Rzekomo jeden komputer w rękach kumatego urzędnika może zastąpić 3 byle jakich biurokratów. Warto porównać jak to jest u najlepszych w Polsce a nawet u naszych sąsiadów, gdyż krajowe wzorce mogą okazać się chybione.
~wiro 22-01-2011 12:46
A ja oczekuję, kiedy na ulicach i chodnikach będzie czysto, nie będzie dziur w jezdniach i chodnikach, oraz , że przynajmniej centrum będzie z odnowionymi kamienicami, takie mam marzenie
~A fe.. 22-01-2011 13:26
byłem kiedyś krótko tzw. urzędnikiem i dziękuję za taką przyjemność, zero szacunku, gówniane zarobki, ile byś się nie ścierał szef tego nie zauważy(są wyjątki jak ma się szczęście). Prezydent generalnie oderwany od rzeczywistości(ten jak i poprzednicy) - robi swoje, do tego bawi się w politykę - nie wie co tak naprawdę jest problemem w urzędzie, rzuca hasłami w stylu zrobię restrukturyzacje i to zbawi świat. Szkoda, że ani jemu ani reszcie z towarzystwa(zastępcom, sekretarzowej) nie chce się trochę czasu poświęcić nad rzeczywistymi problemami, które są przyczyną takiej a nie innej obsługi klienta, problemów z komunikacją między wydziałami - spychologią, dużą rotacją pracowników w niektórych wydziałach. Pozdrawiam i współczuję tym którzy tam pracuję(choć niektórych sam bym zwolnił)
~do ~Grzesiek 22-01-2011 13:32
"Mieszkanców 84 000 (teoretycznie) przez 340 to daje nam 247 mieszkańców na 1 urzędnika. Teoretycznie nie jest to dużo :)" trzeba to trochę inaczej liczyć, niektóre wydziały działają na rzecz innych gmin/powiatów np. wydział komunikacji, wydział który się paszportami zajmuje. W innych gminach takich wydziałów nie ma. W sumie jak ktoś się orientuje to niech wypisze ile tak faktycznie wychodzi na mieszkańca w porównaniu do innych gmin/miast.
~Auraton 22-01-2011 13:32
No i zacznie sie s...e po gaciach ze strachu. Urzedasy zrobia sie mili dla petentów na pokaz i zacznie sie miedzy soba podpi......na wzajem . Hehehe Panie prezydencie dla poprawy pracy co jakiś czas należało by puścici plote o redukcji etatów- heheheheh....
~ 22-01-2011 13:39
wiadomo kto powinien polecieć. Zgodze z art."co tam w inwestycjach"z 21.01.2011 urzędnikiem nie powinien dalej być ten kto odpowiada za braki: nie wpięcia ul. Krakowskiej, Sudeckiej, za brak świateł inteligentnych przy Sudeckiej, za brak separatorów na Młynówce, za brak drogi dojazdowej do budowy TERM, za brak mostku saperskiego przy dawnej Fampie, za braki w przystani, za braki przy parku w cieplickim, za mur w parku, za brak odśnieżania, za bród w mieście, za stare i spóźnione autobusy, itp wg. opowiadań Pana Zawiły.Czekamy z niecierpliwością na zmiany, a nie obsadzania swoimi. Na razie to zwiększa się urzędników,doradca do trzymania teczki i notesu,doradca medialny.
~do ~.,.,Robo 22-01-2011 13:54
"Jaka obsługa,te urzedasy powinni iść na szkołę do Tescco to morze trochę.." po pierwsze sam idź do szkoły a...lfabeto, po drugie w urzędzie pracuje prawie 340 osób a tych do wyrzucenia na zbity pysk max 20, więc nie generalizuj(większość urzędników nie ma styczności z klientem pracują na rzecz innych wydziałów, instytucji, urzędów itd.)
~nie dresiarz 22-01-2011 13:57
W pierwszej kolejności "wywaliłbym"(szkoda że przeklinać nie wolno bo bym mocniej napisał)pana Wójcika z wydziału komunikacji a razem z nim chyba cały wydział Zarządzania Kryzysowego oczywiście z panem Beltą na czego przecież to stare tre.... wróć żołnierze którzy nie mają pojęcia o pracy bo całe życie w jednostce wegetowali a teraz do "skromnej" emeryturki dorabiają a tfuu PS. pewnie więcej jest takich pracowników mocne słowo wiem ale z tymi miałem do czynienia PORAŻKA
~do ~1939 22-01-2011 14:16
"Jak można zmarnować 2.4 mln na promocje w 3 miesiące to jest skandal. Stadionu nie ma za co remontować." Widać, że jesteś mało zorientowany więc Cię uświadomię. Miasto dostało promocję za 2,4 mln a wyłożyło chyba nawet nie całe 200k więc ja tu widzę zarobek 2,2 mln? Druga rzecz to, że projekt jest wspólny dla 9 innych gmin, jak by to była lipa to by w to nie weszli. Zapomniałem dodać, że miasto(i 9 pozostałych gmin też) dostanie po 1000 parasolek i 1000 pijałek, stronę internetową, gotowy System Identyfikacji Wizualnej marki i do tego reklamy w telewizji, gazetach, bilbordach itd. mało? za 200tyś.??
~Jariath R. 22-01-2011 14:54
Panie Zawila , to zrob Pan porzadek w Urzedzie Skarbowym . Znajdzie Pan tam ludzi po jakiejs szkole budowlanej , rolniczej czy gastronomicznej .Ignoranci siedzacy na stolkach latami , nie znajacymi podstawowych pojec ekonomicznych/podatkowych . Wyzsze wyksztalcenie to zadkosc . Tym sie Pan zajmij
~ 22-01-2011 14:59
Jestem za tym żeby w pierwszej kolejności wylecieli ci co głosowali za Zawiłą.
~zorientowany 22-01-2011 15:07
pan zawiła mówi, że przerost zatrudnienia, ale sam już zdążył zatrudnić trzy osoby (oczywiście bez konkursów). Teraz pozwalnia, a potem będzie się tłumaczył, że mało rąk do pracy i pozatrudnia znajomków. Zawiła jest fałszywy. a POZA TYM WSZYSCY W URZĘDZIE WIEDZĄ, KTO W MIEŚCIE RZĄDZI. Zawiła porozdawał pełnomocnictwa zastępcom i naczelnikom i tylko na imprezy chodzi i opłatkiem się łamie (już prawie luty). Posiedzeń prezydenta nie ma, decyzję podejmują zastępcy. Wszystkie. Zawiła nie robi nic, a zwolnieniami i reorganizacją zajmuje się Czernow. Tak jak całą resztą.
~miejscowy 22-01-2011 15:51
Panie prezydencie, proszę zlikwidować miejscowy oddział zusu. Budynek z placem sprzedać albo wydzierżawić. Przecież i tak z byle czym, czy to do orzecznika, czy to po jakiś ważny odpis trzeba i tak jeździć do Wałbrzycha.
~iga 22-01-2011 16:09
Z tymi emerytkami to prawda ,pracuja kobiety nireraz grubo po 60-ce a szefostwo je trzyma ,bo byc moze nie rozumie ze nie ma ludzi niezastapionych.
~xXx 22-01-2011 16:42
zmiany w wydziale lokalowym koniecznie potrzebne tak trzymac
~~~ 22-01-2011 16:46
Teraz trzeba zwalniać jak się zatrudniło doradców medialnych i innych kolegów z po, nie mówiąc o podwyższonej pensji!
~ 22-01-2011 16:57
Tydzień temu oblewano sukcesy które dopiero mają nadejść a teraz wielkie halo o zwolnieniach, których nie ma. Kiepska propaganda panie doradco medialny.
~jg73 22-01-2011 17:12
A czy na bip-ie beda ogłoszenia o naborze czy jak zwykle dowiemy sie po fakcie, ze juz ktos został zatrudniony...
~iga 22-01-2011 17:22
cd. i dykcja ;na slubach jest to bardzo wazne,mowi fatalnie.
~ 22-01-2011 17:33
Trzeba czytać bipa! Kubicus czytał bipa już w zerówce i dlatego został radnym w wieku 20 lat.
~przemek sder 22-01-2011 17:56
slynny naczelnik wydzialu komunikacji w UM pan wojcik, zagotowal w majestacie rpawa setki kierowcow i nie chodzi o naginanie przez nich prawa.
~ 22-01-2011 18:15
taaaaa....wydział komuikacji, to powinni zaorać. Chamstwo, chamstwo, chamstwo... i naczelnik "BÓG" na czele...
~Matylda 22-01-2011 18:16
A jak z Urbanistyką i Architekturą????????????????????????
~zorientowany 22-01-2011 18:23
Poza tym jest jeszcze jedna kwestia : poziom wykształcenia. Mniej wiecej polowa pracownikow ma srednie !Podczas gdy posiadany certyfiat ISO wymaga wyksztalcenia wyzszego.
~ 22-01-2011 18:27
Wydział Promocji również do restrukturyzacji, promocja własnych rodzin i załatwianie prywatnych spraw w czasie pracy za ubiegłego prezydenta, a teraz w obliczu zmian zryw do pracy i ogromna gorliwość!
~ZABOBRZANIN 22-01-2011 19:06
Nasz cołowy przedstawiciel teraz zaczoł od oszczędności na kolejne bankiety... Jak ktoś ma coś do załatwienia to krzesełka ogólnodostępne do odebrania...
~ 22-01-2011 19:21
DO ZORIENTOWANY - NIEŹLE SR - SZ WE WŁASNE GNIAZDO, TYLKO KTOŚ Z UM MOŻE BYĆ AŻ TAK "ZORIENTOWANY'' .GRATULACJE
~ 22-01-2011 19:21
Kompetencje, doświadczenie ważniejsze od papierka. Poza tym teraz magistra łatwo zrobić.
~ 22-01-2011 19:34
Czytam:i smiech mnie ogarnia,to ze Pan Zawila robi "czystke"to jestem za . Tylko zeby to nie byla ZAMIANA na swoich. Tak jak z p.czermnow.Panie Prezydencie!Niech Pan wymieni tych starych zatwardzialych.Bo o nastepnych wyborach niech pan zapomni !!Nie wiem czy pan wie jakie jest zdanie o Jeleniej Gorze w Polsce? BROD,DROGO!Co do p. dyr.Januszewskiej to szkoda pisac- wszyscy widza JAK ZALATWIA sprawe!Zgroza! tubylec poszkodowany prze z ta pania.
~Och. 22-01-2011 20:28
Proponuję poddać weryfikacji pracę ZGL-i zwłaszcza południe i zarządzającymi tymi wydziałami min.pani dyrektor i jej pracownikom.Ten wydział to totalna porażka !!!
~ 22-01-2011 20:29
..nie ma nowych ludzi , ciągła rotacja- np. Czernow raz ekspedientka w sklepie , raz szefowa Aniluxu , teraz p. prezydent po prostu Omnibus.Takie ruchy nie przysporzą p. prezydentowi sympatii..
~ZORRO 22-01-2011 20:55
a za jestem ich i na bruk i tak siedzą i nic nie robią po zasiłek i zobaczymy wtedy czy będą takie cwane babeczki za biureczek które oprócz zakupów w czasie pracy i malowania się nie potrafią załatwić prostej sprawy i za ZGL też trzeba się wziąć to co oni tam wyprawiają to normalnie SZOOOOK szczególnie panie z Wspólnoty z ul.Drzymały MASAKRAAAAA
~przejazdem 22-01-2011 21:07
Jak czytam takie brednie ... to ja wyjeżdżam z Jeleniej Góry! Na zawsze! Dowidzenia!
~do... 22-01-2011 21:08
tak delikatnie wskażę, Wydział Oświaty do generalnego prześwietlenia względem kompetencji i mrytoryczności.
~@ 22-01-2011 22:27
Plany ambitne, acz Zawiłe... Niestety, zdministracja rozrasta się zgodnie z Prawem Parkinsona, i nie ma ludzkiej siły, żeby zmienić kierunek: każda kolejna reforma zwiększy ilość urzędników! Próbowano już \\\"ruszyć z posad bryłę Świata\\\", i też nie wyszło...A ruszyć z krzesła Urzędnika? Przecież przyrośli do stołków! Chyba, że cud jakiś się zdarzy :-) Życzę sukcesów!
~xyz 22-01-2011 22:39
Wydział Gospodarki Lokalowej jest też śmierdzącym jajem ............
~anastazy 22-01-2011 22:39
Ludzie jak mozna komus pisac az tak przykre rzeczy! Popatrzcie na siebie jak wy wygladacie!A moze macie ochote na to stanowisko?
~ 22-01-2011 23:12
Dlaczego wydział inicjatyw gospodarczych tak się nazywa a nie przejawia żadnej własnej inicjatywy? Kto finansuje Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego i po co? DOLNOŚLĄZAK.
~j-in 22-01-2011 23:16
całkowicie popieram 1939 z 14.16. Pod koniec roku poszedłem do Ratusza zawiesić na parę miesięcy działalność gospodarczą. Poszedłem tam po informacji telefonicznej z UM że te sprawy załatwia Wydział RG. Zimno bylo strasznie, zaspy okrutne, dotarłem, jakoś wlazłem na wysokie piętro, wszedłem do pokoju, powiedziałem o co chodzi, a taka młoda panienka jak nie zacznie ze mną wywijać, że to nie tu, że trzeba dokładnie się dowiedzieć że na Sudeckiej, że ma pracy dużo a tu jej głowę zawracają, i tak stałem jak gówniarz obsobaczany z czapką w ręku, jak nie przymierzając chłop pańszczyżniany. Ja uprosiłem wreszcie, że zimno, zaspy chory i stary to załatwiła sprawę prosta zresztą jak drut, parę klików w ewidencję i już, ale już do końca na mnie spojrzała i do widzenia nieodpowiedziała. O czymś takim,żeby zaproponować krzesło to już nawet do głowy jaśniepanience nie przyszło, pozdrawiam Panie Prezydencie, bo ta panienka i jej stosunek do sprawy będzie dla mnie wyznacznikirm zmian, jak zostanie
~Brant 22-01-2011 23:19
Bylam w dziale geodezji popytac sie o dzialki pod budowe domu- a pani = "nie wiedzi ze jem??????? moj -maz /mieszka 35 lat za graznica/ niesamowite!!! tak powiedzial i nigdy wiecej w Jeleniej po urzedach nie chodzi u nas /tam gdzie mieszkam/ w urzednik - pyta na wejsciu?? - " w czym moge pomoc"? bo urzednicy sa OPLACANI z NASZYCH PODATKOW!!! -
~Bonia 22-01-2011 23:20
co do pani Czernow to też wpadałoby ją zmienić,pański autorytet dużo by zyskał.Proszę to przea...lizować,ta kobieta nie posiada żadnego autorytetu wśród mieszkańców,no chyba że o to panu chodzi (wizerunek nie ważny?),żeby na starcie się spalić,pozdrawiam
~dziwne.. 22-01-2011 23:28
nie ma czegoś takiego jak wydział inicjatyw gospodarczych, co do Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wystarczy prześledzić kto tam pracuje i wiadomo od razu po co istnieje taka ostoja stanowisk. Do "~j-in" twoja wypowiedź jest odrobinę bajkowa ..począwszy od Zimno bylo strasznie, zaspy okrutne, dotarłem, jakoś wlazłem na wysokie piętro" ten wydział jest na 2 pietrze, więc to odrobina przesady, jak to taki problem to po to na Sudeckiej zrobili punkty przyjmowania interesanta żeby każdy mógł na parterze wszystko załatwić. Na drugi raz dobrze zadzwonić zanim się niepotrzebnie nachodzimy.
~do ~Brant 22-01-2011 23:33
Droga Pani urzędnik to pracownik jak każdy inny, płaci mu urząd który jest jego pracodawcą i żaden urzędnik nie wpaja sobie muszę być uczynny bo pensję dostaje z podatków. Takie wytłumaczenie jest lekko chore. Urzędnik ma być uprzejmy bo mamy XXI wiek i tego wymaga się w każdej firmie.
~xxx 23-01-2011 6:08
A ja nie daruję tym funkcjonariuszom Urzędu którzy są odpowiedzialni za system ochrony p/powodzi naszego osiedla od giełdy do torów i zatkane odpływy /kratki/ w ulicy Lubańska,
~bu-ba 23-01-2011 8:05
I jeszcze Wydział Kultury ! Po co ona komu, skoro kultura w tym mieście (patrz m.in.teatr) pod psem !!!
~dvxfsv fb v 23-01-2011 8:23
a ja proponuję zlikwodowac wszystkie wydziały!!!!! Nie będzie nic, nie będzie co krytykować. Bedzie wtedy dobrze. Ludzie ile w was zawiści i nienawiści. Osobiście uważam, że urządnicy są tacy sami jak ich petenci. Osobiście nigdy nie maiałam problemu z urządnikami,NIGDY. A spraw załatwiam wiele. Ale ide do urządu z uśmiechem, zrozumieniem. I zapewniam Was, że działa to w obie strony.Uważam, że urzędnik to taki sam człowiek jak my, nalezy mu sie szacunek. Jeżeli ktoś przychodzi z zamiaram kłotni od wejścia to nie spodziewajcie sie niczego innego. Tak sie skąłda, że załatwiałam sprawy w USC - szybko sprawnie bez problemów. W wydziale komunikacji - zadzwonłam, umówiłam się- wszystko ok.Ale jeżeli poziom kontaktów z urządnikami jest taki sam jak poziom dyskusji na tym forum to nie dziwcie się , ze paniusia się nie uśmiecha.Pozdrawiam i życzę więcej luzu w kontaktach z urzędami.
~do dyxfsv fb 23-01-2011 8:50
Widzę że jakaś urzędniczka usiłuje podszyć się pod opinię petenta ,żałosne...... Ludzie wiedzą jak się z nimi postępuje w urzędach ,jak ich sprawy zalegają miesiącami , jak urzędnicy odsyłają do innych pokoi ,albo udzielają odpowiedzi błędnych nie znając tych kwestii które powinny być im wiadome.....
~romi 23-01-2011 9:29
Dlaczego samochody w JG rejestruje się albo nie, zależnie od dyrektyw pana W. A nie zgodnie z ogólnopolskimi przepisami ? Mając komplet dokumentów kupna - sprzedaży oraz karty wozu itd..Pan W zażądał oryginału faktury z Niemiec !!! ten samochód był już wcześniej rejestrowany w kraju tylko w starostwie ,tam można tu nie . A powiedzonko pana W zna na pewno nie jeden zmotoryzowany "Ma pan/ni dwa wyjścia rejestrować albo nie mi nie zależy " Pozdrawiam Panią Wiesławę jedyna życzliwa w tym wydziale .
~do romi 23-01-2011 9:59
Dobry sygnał. Dokładnie służby powinny sprawdzić Dyrektora i wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym.
~Student 23-01-2011 10:34
A pani zajmująca się praktykami jest bardzo miła :)
~ 23-01-2011 11:14
Tak powinno być w całej Polsce. Tylko jest jedna sprawa Pan Zawiła jest z PO i trochę mu nie wierze. Zobaczymy czy dotrzyma słowa i nie jest zwykłym politycznym złodziejem, gnojem i oszustem.
~JAK 23-01-2011 11:29
A co z oświata i jej szefem.Ta cała menażeria to szok ,p.Oreszczuk pracując w wydziale dorabia w placówce jej podległej,jak to może być.
~nvkdvnkfs 23-01-2011 11:46
szczekać każdy może, to forum świetnie to przedstawia. szczekać anonimowo, nikt nie wie kogo wypowiedż dotyczy. Jeżeli Pani Jola tak źle cie potraktowała to idz człowieku do jej przełożonej, lub nawet wyżaj i opowiedz jak zostałeś potraktowany, zrób coś - zamiast szczekać tu na forum. Może Pani Jola ma taki sposób bycia, a może nie wie, że inni odbierają jej sposób bycia za chamski. A może sam na nią naszczekałeś i odpłąciła ci się tym samym, dlatego nie pójdziesz wyżej, bo prawda wyjdzie na jaw. Tak na marginesie, nie miałam nigdy doczynienia z Panią Jolą. Jeżeli masz problem z urządnikiem idz do jego szefa ,napisz skargę, zrób coś otwarcie, załatw sprawę jak człowiek a nie jak mięczak użalasz się na forum. Biedni zakompleksieni petenci na łasce wszechobecnego urzednika. Smieszni jesteście!!!!!
~durf 23-01-2011 12:37
i bardzo dobrze. Najwyższa pora zredukować te sztuczne etaty.Połowa tych ludzi jest wogóle niepotrzebna. Paniusie w biurach myślą, ze jak już maja posadkę urzędnika to wszystko im wolno. Ile razy nie weszłam załatwić sprawę to kawka, ciasteczka, ploteczki, interesantów obsługują od niechcenia. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich pracowników urzędu.Widać nie maja zajęcia wiec i etaty dla tylu osób są niepotrzebne. Jeśli komuś ciężko obsłużyć interesanta to widocznie powinien zmienić pracę. BRAWO. REDUKCJA jak najbardziej wskazana
~durf 23-01-2011 12:49
i bardzo dobrze. Najwyższa pora zredukować te sztuczne etaty.Połowa tych ludzi jest wogóle niepotrzebna. Paniusie w biurach myślą, ze jak już maja posadkę urzędnika to wszystko im wolno. Ile razy nie weszłam załatwić sprawę to kawka, ciasteczka, ploteczki, interesantów obsługują od niechcenia. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich pracowników urzędu.Widać nie maja zajęcia wiec i etaty dla tylu osób są niepotrzebne. Jeśli komuś ciężko obsłużyć interesanta to widocznie powinien zmienić pracę. BRAWO. REDUKCJA jak najbardziej wskazana
~Tak trzymać! 23-01-2011 13:56
Z Zofią Czernow na pewno będzie sprawniej. Byleby starczyło energii. Wiele krzywdzących postów pochodzi chyba od leniwych urzędników.
~felek 23-01-2011 13:58
pani Agata Żmijewska do zwolnienia-nie polubili jej w banku ,została zwolniona-urząd ją przyjął. zaczęła od zwolnień pracowników.wobec tego niech i ono pozna co to znaczy ponownie szukać pracy.
~proszący 23-01-2011 14:29
Dla mnie wszystkie urzędniczki są milusie, bo jak którejś to nie wychodzi, to zj*ebię i opier*do*lę przykładnie i od razu nabiera chęci do współpracy :-) A wracając do tematu, to proponuję dokładne i bez emocji sprawdzenie zakresów czynności poszczególnych pracowników, żeby nie wyszło, że za jedno odpowiedzialne jest 5 osób i żadna się do tego nie poczuwa. Na początek pożegnać komunistyczne pachołki i niewolnice pracujące za karę. Proponuję tzw. TK vel TP, czy Tajemniczego Klienta vel Tajemniczego Petenta, najlepiej ze specjalistycznej Firmy zewnętrznej lub po prostu studentów z gotową ankietą, którą wypełnią po wyjściu.
~Aga--- 23-01-2011 14:51
MAJĄ ZWALNIAĆ NAUCZYCIELI W SZKOŁACH, W KOŃCU TRZEBA SFINANSOWAĆ KILKASET BILBORDÓW PROMUJĄCYCH JELENIĄ GÓRĘ, WYŻSZE ZAROBKI PREZYDENTA...a że czyjeś dziecko nie dostanie obiadu, bo mamę zwolnili kogo to obchodzi?
~j-in 23-01-2011 15:19
do dziwne z 23.38 - od razu widać, że sama zainteresowana się odezwała. A więc jeszcze raz, co takiego jest tu dziwnego ?. Pytałem telefonicznie, powiedzieli że w ratuszu, nie było zimno w połowie grudnia ?, zasp nie było?, to że drugie piętro dla gościa po operacji serca to wysoko to też dziwne? A nie jest dziwne że ani słowa na temat zachowania jaśniepanienki-urzędniczki do której wlazł petent, czyli jak wlazł w nie te drzwi to już można po nim jak po burej suce, bo punkt jest na sudeckiej ? i to jest dopiero dziwne
~ 23-01-2011 17:27
ad.~dziwne... z 23:28. Masz złe informacje, gdyż cudo o nazwie WYDZIAŁ INICJATYW GOSPODARCZYCH jest i ma się całkiem dobrze. Własnej inicjatywy w niczym i nigdy nie przejawiał. Za to zajmował się inicjatywą gospodarczą swoich petentów. Między innymi wydział ten gromadzi papierki na wydanie alkoholowych koncesji. Czy Karkonoski Rozwój Regionalny i Inicjatywy Gospodarcze będą realizowały pomysł Zawiły pn. park technologiczny. DOLNOŚLĄZAK.
~JuJa 23-01-2011 17:39
A ja będąc monotematyczny przypominam - Panie Prezydencie - Proszę nie zapomnieć o Jerzym G. Komendancie SM i jego zastępcy Jacku W. ich też trzeba usunąć - bądź co bądź oni najbardziej psują wizerunek SM.
~aspiryna 23-01-2011 17:57
Czasami te przed- czy emerytki lepiej pracują /bo zależy im na pracy/ niż młode panie,którym za 1400 zł pensji urzędniczej w ogóle nie opłaca się pracować,czekają tylko żeby zrobić staż lub zajść w ciążę,bo można zgodnie z kodeksem pracy spokojnie wrócić.No a co do wesołości i śmiechu to tego na ratuszowych korytarzach nie brakuje.
~do JuJa 23-01-2011 19:22
:-) ... oby
~Ooooo... 23-01-2011 23:05
A ja bym się przyjrzał pracy inspektorom z MZDiM !!!
~Ciepliczanka 24-01-2011 3:02
Zgadzam się z większością opinii, że w urzędach jest wielu ludzi niekompetentnych, zasiedziałych (przyrośniętych do stołków?), jednak nie można wszystkich "wrzucać do jednego worka"... W końcu wszyscy są ludźmi i popatrzmy też na siebie, na nasze zachowania. Agresja budzi agresję. Wiele spraw załatwiałam w różnych urzędach i jakoś nie spotkałam się z taką ignorancją i lekceważeniem. Może miałam szczęście, że trafiłam akurat na tych dobrych urzędników? Faktem jest, że trzymam się zasady, którą wpajał mi mój śp. Tato: zawsze bądź CZŁOWIEKIEM! A na dzisiaj to niestety ale człowiek człowiekowi WILKIEM! Parę razy miałam okazję załatwiać sprawy w USC z Panią Jolą - nie podzielam zdania z powyższych komentarzy. I jeszcze jedna sprawa - NIGDY NIE PRACOWAŁAM I NIE PRACUJĘ W ŻADNYM URZĘDZIE:)
~bobrowski 24-01-2011 8:19
A był ktoś z Was w Wydziale Ochrony Środowiska ?- Tan dopiero jest cyrk i siedlisko niemożności, filia Ligi Ochrony Przyrody. Nic tam nie da się załatwić, chyba, że spróchniałe drzewo kiedyś spadnie na głowę pani naczelnik Ewy. T., żony jednego z radnych. Kilka razy zastanawiałem się nad sensem istnienia tego wydziału w obecnej formie i żadnego uzasadnienia nie znalazłem.
~mieszkaniec 1 26-01-2011 12:08
Wydział komunikacji-to zmora tego urzędu. Czekanie godzinami na rejestrrację. Może by tak wziąć przykła ze starostwa. Tam się nie czeka. Czas na zmiany.
~KRYSIA 3-02-2011 16:16
Pani Czernow juz dawno powinna odejsc nic nie robi tylko rzadzic potrafi juz my to znamy wszedzie jej pelno nic nie robi a kase bierze mlody niech idzie na jej stanowisko czas najwyzszy odsunac ja od stolka Panie PREZYDENCIE
~an///// 4-02-2011 9:05
jak dla mnie to wielkie brawa oby słowa stały się czynem!!! Te nie miłe panie pyskujące i mające pretensje że ktoś przychodzi w sprawie powiny polecieć pierwsze. Byłem wymienić dowód osobisty i spotkałem się z pretensją, wręcz furią bo Pani już do domu za 20 min wychodziła... a wystarczyło napisać kartke 30 min przed końcem pracy nie przyjmujemy!!! Po redukcji etatów w JG zapraszamy do Kowar... Tam to dopiero brak kwalifikacji i niedouczenie urzędników widać zwłaszcza u Pani zajmującej się aktami ślubu i urodzeń... Ale tak to jest jak ię dostało krzesł a KOMUNY bo tatuś pomagał!!!
~ 4-02-2011 16:10
wielu naczelników wydziałów to bardzo stara kadra,czas na zmiany!!!
~MK 14-02-2011 15:56
Dane za 2009 r. Wydatki na administrację/1 mieszk. Jelenia G 262 zł Legnica 206 zł i np. Grudziądz 172 zł Wydatki na same płace w administracji/1 mieszk. Jelenia G 157 zł Legnica 129 zł
~ 18-03-2011 10:51
No i gdzie te cięcia etatów ,luty już minął ,mija marzec ,czcze gadanie Prezydencie Zawiła nie idź tą drogą..........
~kwa 26-03-2011 10:56
no wlasnie co z tymi zmianami? dziennikarze tez nie potrafia sobie przypomniec o czym pisali? chyba od tego jestescie aby rozliczac wladze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group