Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8520
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Zmiany przed kowarskim cmentarzem

Piątek, 25 października 2019, 10:09
Aktualizacja: Niedziela, 27 października 2019, 10:27
Autor: WAC
Kowary: Zmiany przed kowarskim cmentarzem
Fot. UM Kowary
Przed zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych zostały wprowadzone pewne zmiany w organizacji ruchu przed tzw. starym cmentarzem komunalnym w Kowarach, mieszczącym się przy ul. Staszica i Waryńskiego.

W związku z zwiększającym się ruchem, przy nekropolii pojawiły się białe linie w celu uporządkowania sposobu dojazdu i parkowania pojazdów oraz prowadzenia handlu. Linia równoległa do muru cmentarza wskazuje miejsce na stanowiska handlowe, natomiast linia prostopadła do wejścia wskazuje miejsce, do którego można parkować auta, by pozostawić wolny przejazd dla służb porządkowych.

Mam nadzieję, że pomoże to w sprawnym poruszaniu się i dojeździe na groby bliskich zwłaszcza osobom starszym i niepełnosprawnym - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Liczę, że kierowcy innych aut zadbają, by osoby te mogły podjechać do bramy cmentarza i spokojnie wysiąść z auta, które będzie mogło później zaparkować na wyznaczonych w okolicach cmentarza miejscach. Zwróciłam się również stosownym pismem do Komendanta Policji w Kowarach o kontrolę przestrzegania tych uregulowań - dodaje E. Zakrzewska.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
5
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group