Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7293
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiany na Staromiejskiej i Różyckiego

Sobota, 28 października 2017, 8:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 października 2017, 6:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zmiany na Staromiejskiej i Różyckiego
Fot. archiwum
Kolejne zmiany w organizacji ruchu w naszym mieście stają się faktem. Najnowsze dotyczą ulicy Staromiejskiej oraz ruchu samochodów ciężarowych ulicą Różyckiego, gdzie wkrótce zostaną wprowadzone ograniczenia.

Kierowcy jeżdżący najprawdopodobniej "na pamięć" zgłaszają zastrzeżenia co do kolejnej zmiany w organizacji ruchu w naszym mieście. Chodzi o most na ulicy Staromiejskiej, który po naszej interwencji na sygnał otrzymany od mieszkańca pobliskiego budynku, został zabezpieczony z jednej strony, bowiem część chodnika grozi zawaleniem. Most nadaje się do całkowitej przebudowy i gdy pojawią się w budżecie miasta środki na ten cel, zostanie wykonany.

- Trzeba sobie zdawać sprawę, że uliczki w Cieplicach są bardzo wąskie i nawet przed awarią mostu na Staromiejskiej nie było zbyt komfortowo - zaznaczył Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Skręcając od strony Staromiejskiej w ulicę Marysieńki Sobieskiej niekiedy trzeba było podejmować manewr "na dwa razy", a z uwagi na stan techniczny obiektu nad rzeką Kamienna, zarządca drogi postanowił wprowadzić zakaz przejazdu w stronę Jagiellońskiej.

Tak jak dotychczas wjeżdżamy ze Zjednoczenia Narodowego przez most na Staromiejskiej, natomiast nie możemy przez niego wyjechać. Wyjeżdżając widać, że jest to już droga jednokierunkowa i trzeba trochę złej woli, żeby nie zapamiętać, że wjeżdża się przez most jednokierunkową, a wracając również widać tablicę przypominająca o zmianie organizacji ruchu. Być może za tydzień tych problemów już nie będzie, bo kierowcy przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu - stwierdził N. Łukaniuk, który zapewnia, że jest to proste rozwiązanie i można wyjechać z tego rejonu Cieplic przez most na ulicy Ściegiennego.

Jak przyznaje zastępca prezydenta miasta, można mieć zastrzeżenia co do przekazu informacji do społeczeństwa, dlatego zobowiązano dyrektora MZDiM, aby za pośrednictwem mediów informował z wyprzedzeniem o kolejnych zmianach. Taka informacja zawczasu dotyczy mostu nad rzeką Bóbr na ulicy Różyckiego, gdzie w ciągu tygodnia ma być wprowadzony zakaz dla pojazdów powyżej 12 ton. - Chcemy, żeby tak samo jak centrum miasta zostało wyłączone z ruchu pojazdów ciężarowych, tak samo ulica Różyckiego była wyłączona - zapowiada Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group