Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 3527
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiana warty w ZST „Mechanik”

Poniedziałek, 4 września 2017, 9:48
Aktualizacja: Wtorek, 5 września 2017, 5:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zmiana warty w ZST „Mechanik”
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (4.09) uczniowie wracają po wakacyjnej przerwie do swoich szkół. W kilku jeleniogórskich placówkach nastąpiła też zmiana dyrektorów – np. w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” po wielu latach pracy Wanda Kozyra została zastąpiona przez Piotra Iwańca.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 poza uczniami i kadrą pedagogiczną, wzięli udział przedstawiciele władz miasta (Jerzy Łużniak – zastępca prezydenta Jeleniej Góry oraz Konrad Sikora – przewodniczący Rady Miejskiej), a także osoba, którą wszyscy obecni doskonale znają – Wanda Kozyra, długoletnia dyrektorka szkoły zawodowej znajdującej się przy ul. Obrońców Pokoju, która tym razem wystąpiła jako gość jeleniogórskiej placówki. - Już się przyzwyczaiłam do tej roli. 40 lat wystarczy i w tej chwili mogę służyć jako doradca i pokazać co potrafię. Współpracuję z pracodawcami, aby te zmiany miały wymierny sens i będę wspierać nowego dyrektora, bo zżyłam się z tą szkołą – zadeklarowała Wanda Kozyra, która cieszy się z udanego naboru na kolejny rok szkolny i jest przekonana, że ZST „Mechanik” w dalszym ciągu będzie dobrze funkcjonować.

Na udaną współpracę z byłą dyrektorką liczy też Piotr Iwaniec, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że pierwszoklasiści wybrali jego zdaniem najlepszą szkołę zawodową w Jeleniej Górze, nie umniejszając pozostałym. - Nie wyobrażam sobie prowadzenia tej szkoły bez wsparcia i ciągłego porozumienia z kadrą pedagogiczną tej szkoły, która jest wyjątkowa i obdarzona olbrzymią charyzmą i doświadczeniem merytorycznym – powiedział nowy dyrektor „Machanika”. - Razem tworzymy społeczność szkolną – podkreślił P. Iwaniec, który Wandę Kozyrę określił mianem skarbu tej szkoły.

- Ta szkoła ma wyjątkowe, nowoczesne wyposażenie, korzysta z najlepszych rozwiązań sprzętowych i odpowiada na faktyczne zapotrzebowanie środowiska lokalnego, ale nie tylko, ponieważ mechanikiem, budowlańcem, specjalistą od odnawialnych źródeł energii czy od grafiki komputerowej można być na całym świecie – argumentował Piotr Iwaniec swoją opinię o tym, że „Mechanik” jest najlepszą szkołą zawodową w Jeleniej Górze.

- Pani dyrektor była świetnie zorganizowana, wszystko zawsze było dopięte na ostatni guzik, wszystko było dokładnie przemyślane: plan, zajęcia, nawet czas wolny potrafiła nam świetnie zorganizować – wspomina Sandra Šimko, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. - Ze swojej strony oraz ze strony Samorządu, postaram się pomóc nowemu dyrektorowi wdrożyć w życie naszej szkoły – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group