Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 1923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmiana warty w ZST „Mechanik”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 września 2017, 9:48
Aktualizacja: Wtorek, 5 września 2017, 5:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (4.09) uczniowie wracają po wakacyjnej przerwie do swoich szkół. W kilku jeleniogórskich placówkach nastąpiła też zmiana dyrektorów – np. w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” po wielu latach pracy Wanda Kozyra została zastąpiona przez Piotra Iwańca.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 poza uczniami i kadrą pedagogiczną, wzięli udział przedstawiciele władz miasta (Jerzy Łużniak – zastępca prezydenta Jeleniej Góry oraz Konrad Sikora – przewodniczący Rady Miejskiej), a także osoba, którą wszyscy obecni doskonale znają – Wanda Kozyra, długoletnia dyrektorka szkoły zawodowej znajdującej się przy ul. Obrońców Pokoju, która tym razem wystąpiła jako gość jeleniogórskiej placówki. - Już się przyzwyczaiłam do tej roli. 40 lat wystarczy i w tej chwili mogę służyć jako doradca i pokazać co potrafię. Współpracuję z pracodawcami, aby te zmiany miały wymierny sens i będę wspierać nowego dyrektora, bo zżyłam się z tą szkołą – zadeklarowała Wanda Kozyra, która cieszy się z udanego naboru na kolejny rok szkolny i jest przekonana, że ZST „Mechanik” w dalszym ciągu będzie dobrze funkcjonować.

Na udaną współpracę z byłą dyrektorką liczy też Piotr Iwaniec, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że pierwszoklasiści wybrali jego zdaniem najlepszą szkołę zawodową w Jeleniej Górze, nie umniejszając pozostałym. - Nie wyobrażam sobie prowadzenia tej szkoły bez wsparcia i ciągłego porozumienia z kadrą pedagogiczną tej szkoły, która jest wyjątkowa i obdarzona olbrzymią charyzmą i doświadczeniem merytorycznym – powiedział nowy dyrektor „Machanika”. - Razem tworzymy społeczność szkolną – podkreślił P. Iwaniec, który Wandę Kozyrę określił mianem skarbu tej szkoły.

- Ta szkoła ma wyjątkowe, nowoczesne wyposażenie, korzysta z najlepszych rozwiązań sprzętowych i odpowiada na faktyczne zapotrzebowanie środowiska lokalnego, ale nie tylko, ponieważ mechanikiem, budowlańcem, specjalistą od odnawialnych źródeł energii czy od grafiki komputerowej można być na całym świecie – argumentował Piotr Iwaniec swoją opinię o tym, że „Mechanik” jest najlepszą szkołą zawodową w Jeleniej Górze.

- Pani dyrektor była świetnie zorganizowana, wszystko zawsze było dopięte na ostatni guzik, wszystko było dokładnie przemyślane: plan, zajęcia, nawet czas wolny potrafiła nam świetnie zorganizować – wspomina Sandra Šimko, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. - Ze swojej strony oraz ze strony Samorządu, postaram się pomóc nowemu dyrektorowi wdrożyć w życie naszej szkoły – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~kkkkk 4-09-2017 12:50
poczet sztandarowy - proponuję spotkanie ze stylistą :/
~Grześ 4-09-2017 15:01
Patrząc na wielką powagę rysującą sie na twarzach zebranych na uroczystości osób, nie jest to absolutnie niestety radosna chwila dla nikogo. A nasza młodzież jakże niestarannie i niechlujnie na tym placu ustawiona. Widać że ani harcerstwo, ani żadna tego typu organizacja ich ni e kształtowała. Zal patrzeć, bo to przecież "nadzieja" naszego narodu na przyszłość. I nasza na starość. Pesymizm mnie dopadł.
~lechujarek 4-09-2017 15:31
polonista czy tam historyk ''Derektorem" w Mechaniku?????!!!!! To są jakieś jaja???? Kpiny????
~anonim 4-09-2017 15:51
Masz Grzesiu racje. Mlodziez ubrana jak na wykopki.
~ 4-09-2017 16:03
Spokoloko. Zaraz zaczną ustawiać się staranniej. Ku chwale partii i jej prezesa! :-)
~xxx 4-09-2017 21:19
a ja miło wspominał Panią Kozyre za czasów ZST Mechanik
~... 5-09-2017 0:46
Smutne, że nasza szanowna młodzież nie potrafi odpowiednio ubrać się do okazji. Biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica, czy spodnie i ciemne obuwie. To tak nie wiele. W szkołach za granica , takich uczniów nie wpuszczono by do szkoły. Tam obowiązują mundurki i o dziwo nikt nie ma pretensji. Nasi rodacy mieszkający za granicą, podporządkują się obowiązującym tam zasadom . My jesteśmy jak zwykle na luzie. Ktoś kiedyś powiedział , że strojem pokazujesz szacunek. Nie tylko w tej szkole młodzież i dzieci i ich rodzice nie przywiązują do tego znaczenia i ostatnimi latami jest to nagminne.W szkołach powinny obowiązywać mundurki , ale podniosłoby się wielkie larum. A tak na marginesie, czy nasi uczniowie znają i potrafią zaśpiewać hymn!
~MarciSZ 24-03-2018 10:13
z perspektywyn dnia dzisiejszego powiem, ze zmiana była bardzo dobra, jest fajnie i trzeba czasem dac szanse mlodym umysłom!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group