Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5829
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmiana przewodniczącego rady pod Szrenicą

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 10 kwietnia 2015, 8:14
Aktualizacja: Sobota, 11 kwietnia 2015, 8:11
Autor: Mea
M. Hochół w środku
Fot. Robert Kotecki
Mirosław Hochół zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Szklarska Poręba. Jego miejsce zajął Krzysztof Jahn, szef klubu Gospodarni dla Miasta. Co się stało?

Przewodniczący nowej kadencji Rady Miasta Szklarska Poręba Mirosław Hochół swoje odejście tłumaczy paraliżowaniem przez radnych z klubu Gospodarni dla Miasta oraz przez burmistrza uchwał ważnych dla Szklarskiej Poręby. Podczas siódmej sesji ośmiu radnych opuściło salę, uniemożliwiając w ten sposób przeprowadzenie głosowania.

- Moim obowiązkiem było złożenie wniosku o stwierdzenie wygaśnięcia mandatu radnego Ryszarda Głodka, który prowadzi działalność gospodarczą na mieniu gminnym, co jest niedopuszczalne pod względem prawnym. Nie zgadzali się z tym radni z klubu Gospodarni dla Miasta, z którego Krzysztof Jahn złożył wniosek o odwołanie przewodniczącego wbrew przepisom i bez uzasadnienia. Po przerwie, radni z tego klubu zdecydowali się opuścić sesję, uniemożliwiając tym samym jej kontynuację – mówił Mirosław Hochów.
Jak tłumaczy Mirosław Hochół, Ryszard Głodek prowadzi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i jego firma ma podpisaną umowę ze Związkiem Gmin Karkonoskich, ale działalność ta jest prowadzona na terenie gminnym.

– Ponadto prowadzi wypożyczalnię nart, również na terenie gminy. Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na terenie gminnym i są zobowiązani w ciągu trzech miesięcy od wyborów uregulować tę kwestię. Jeśli tego nie zrobili, to przewodniczący musi złożyć wniosek o wygaśnięcie mandatu radnego. Sprawa Ryszarda Głodka jest jeszcze konsultowana z urzędem wojewódzkim, bo mecenas zatrudniony przez urząd nie wydał opinii w tej sprawie – wyjaśnił.

- Dodatkowym powodem mojej rezygnacji jest próba zrzucenia na mnie odpowiedzialności za zerwanie obrad i zarzucenie mi kierowania się prywatą. Zamierzam teraz jako radny, w dalszym ciągu wytrwale pracować na rzecz naszego miasta – dodał.

Radny Ryszard Głodek tłumaczy, że nie prowadzi działalności na terenie gminy, bo ma umowę ze Związkiem Gmin Karkonoskich. – Mam opinię prawną, że mogę prowadzić taką działalność na tym terenie jako radny. Byłem radnym w ubiegłej kadencji i ta sprawa również była badana oraz podnoszona na sesjach. Nie musiałem jednak oddawać mandatu radnego, bo nie stwierdzono nieprawidłowości. Nowy przewodniczący odgrzebał jedynie starą sprawę, by wprowadzić zamęt w obradach. Była to walka o większość, bo zaczął tracić przewagę w radzie i chciał, by w moim okręgu były nowe wybory na radnego – tłumaczy Ryszard Głodek.

- Chcieliśmy odwołać przewodniczącego, bo nie współpracował z radnymi i nie respektował postanowień komisji, co też udało się na ostatniej sesji. Nowym przewodniczącym został Krzysztof Jahn – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~kokospoko 10-04-2015 9:35
Panie chochół i sokolinski jesteście tam z woli mieszkancow i mieszkańcy wam placa za prace na rzecz miasta. A wy traktujecie miasto jak wlasny folwarg, jestescie obrazeni bo przegraliscie i robicie zwykły sabotaż. Waszemu postepowaniu powinno sie przyjrzeć CBA i mam nadzieje, ze tak sie stanie.
~zzz 10-04-2015 9:50
tak a Pan Jahn pewnie przepisał sklep na zonę albo innych figurantów...wszyscy radni sa wybierani przez mieszkańców i powinni r4eprezentować ich interesy...a tym czasem miasto "umiera" ,turyści wybierają Karpacz....gdzie jest znacznie więcej imprez okolicznościowych i miejsc przyjaznych rodzinie...a Szklarska szara,brudna
~ale jaja 10-04-2015 11:26
"Ponadto prowadzi wypożyczalnię nart, również na terenie gminy. Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na terenie gminnym" ja pierdziu i to mówi gość, który jest/był przewodniczącym Rady Miasta? ale żenada , na terenie gminnym to kazdy radny może prowadzić działalność gospodaczą ,taką jak mu się żywnie podoba, nie może działalności prowadzić na MAJĄTKU GMINNYM , człowieku doczytaj najpierw ustawę a potem opowiadaj takie dyrdymały!
~D... 10-04-2015 11:43
Wali się i sypie ta Szklarska aż czasem wstyd :(
~ 10-04-2015 12:59
Zegnamy dzis Piotra Kaczmarskiego- Nie ma go juz wsrod nas od paru dni- a tak ciezko sie z tym pogodzic.
~mieszkamtu 10-04-2015 16:06
P.Sokoliński przegrał wybory i nie tylko on,np P.Sz.icała otoczka kolesi!Trudno oderwać się od koryta i władzy !Trzeba jątrzyć!A gdzie honor..Jeśli wiecie co to takiego
~czytający 10-04-2015 16:13
Biedne i chude zapowiadają się te 4 latka dla naszego miasteczka . Skoro nie ma porozumienia i współpracy , grozi nam ruina ?
~lolo pindolo 10-04-2015 16:15
Szklarska popada w ruinę. Nigdy nie mielismy szczescia do rządzących. Zawsze mowiło sie ze tu mafia i wszystko miedzy sobą. Ale na miłosc boską przecież my ich wybieramy. Pamietajmy wieć przy nastepnych wyborach jak zachowuje sie banda sokolińskiego i gdzie ma nas mieszkanców.
~Elli 10-04-2015 18:15
Opatrzność sprawiła, że szukając obiektu do zakupu, rodzina nie wybrała Szklarskiej, a Karpacz. Tak miało widocznie być. Szklarska Poręba niestety się nie rozwija, a szkoda, bo Karpacz w porównaniu ze Szklarską Porębą to perełka.
~Dom 10-04-2015 19:23
Od przeszło 45 lat Szklarska nie ma szczęścia do gospodarza ,miasto umiera na stojaco i na leżąco ,i ci radni nic nie zrobią i nie uzdrowia miasta ,bo są za słabi pod kazdym względem ,zaczynając od Mirka i kończąc na Mirku.Co może wnieść do rady facio który jest juz 20 lat w radzie i jest byłym gaciowym .szkoda mi tego miasta ,czas na wyjazd z niego ,i dużo ludzi tak robi i chyba ma rację.
~ciekawy 10-04-2015 20:17
znacie tego gościa z pierwszego zdjęcia (siedzi po prawej stronie) , ma niebieską koszulę i śpi pod nosem władzy
~znamy znamy 11-04-2015 14:51
Ten śpioch to Jarosław Marcinkowski, zastępca Hochoła z którym solidarnie chociaż po cichu złozył rezygnację. Sprawiał wrażenie merytorycznego ale bardzo szybko okazało sie że jest z układu Sokolińskiego. Szkoda
~od 45 11-04-2015 15:08
Zdjecie jest poprzedniego posiedzenia, ,,spioch'' prowadzil sesje na ktorej odwolano P.Hohola.Dzieki ukladowi zostal zastepca.
~łyżwa 12-04-2015 0:19
Wybraliście sobie niegramotnego burmistrza to teraz macie. Jeden wielki burdel. Sokoliński był dużo lepszy. Ściągał inwestorów do miasta, dbał o jego rozwój, miasto naprawdę się rozwinęło. A teraz za Grafa są tylko kłótnie i afery. Ten burmistrz doprowadzi miasto do upadku.
~jhg 12-04-2015 3:06
Ładnie się zaczyna rządzenie pana Grafa. Widać, że pieniacze i zadymiarze doszli do władzy w Szklarskiej Porębie.
~mieszkanka 12-04-2015 23:03
bedzie się działo... Graf i jego "znakomicie przygotowani merytorycznie" doradcy doprowadzą do rozp...lki tego miasta..to będzie armagedon...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group