Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6467
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Zmiana przewodniczącego rady pod Szrenicą

Piątek, 10 kwietnia 2015, 8:14
Aktualizacja: Sobota, 11 kwietnia 2015, 8:11
Autor: Mea
Szklarska Poręba: Zmiana przewodniczącego rady pod Szrenicą
M. Hochół w środku
Fot. Robert Kotecki
Mirosław Hochół zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Szklarska Poręba. Jego miejsce zajął Krzysztof Jahn, szef klubu Gospodarni dla Miasta. Co się stało?

Przewodniczący nowej kadencji Rady Miasta Szklarska Poręba Mirosław Hochół swoje odejście tłumaczy paraliżowaniem przez radnych z klubu Gospodarni dla Miasta oraz przez burmistrza uchwał ważnych dla Szklarskiej Poręby. Podczas siódmej sesji ośmiu radnych opuściło salę, uniemożliwiając w ten sposób przeprowadzenie głosowania.

- Moim obowiązkiem było złożenie wniosku o stwierdzenie wygaśnięcia mandatu radnego Ryszarda Głodka, który prowadzi działalność gospodarczą na mieniu gminnym, co jest niedopuszczalne pod względem prawnym. Nie zgadzali się z tym radni z klubu Gospodarni dla Miasta, z którego Krzysztof Jahn złożył wniosek o odwołanie przewodniczącego wbrew przepisom i bez uzasadnienia. Po przerwie, radni z tego klubu zdecydowali się opuścić sesję, uniemożliwiając tym samym jej kontynuację – mówił Mirosław Hochów.
Jak tłumaczy Mirosław Hochół, Ryszard Głodek prowadzi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i jego firma ma podpisaną umowę ze Związkiem Gmin Karkonoskich, ale działalność ta jest prowadzona na terenie gminnym.

– Ponadto prowadzi wypożyczalnię nart, również na terenie gminy. Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na terenie gminnym i są zobowiązani w ciągu trzech miesięcy od wyborów uregulować tę kwestię. Jeśli tego nie zrobili, to przewodniczący musi złożyć wniosek o wygaśnięcie mandatu radnego. Sprawa Ryszarda Głodka jest jeszcze konsultowana z urzędem wojewódzkim, bo mecenas zatrudniony przez urząd nie wydał opinii w tej sprawie – wyjaśnił.

- Dodatkowym powodem mojej rezygnacji jest próba zrzucenia na mnie odpowiedzialności za zerwanie obrad i zarzucenie mi kierowania się prywatą. Zamierzam teraz jako radny, w dalszym ciągu wytrwale pracować na rzecz naszego miasta – dodał.

Radny Ryszard Głodek tłumaczy, że nie prowadzi działalności na terenie gminy, bo ma umowę ze Związkiem Gmin Karkonoskich. – Mam opinię prawną, że mogę prowadzić taką działalność na tym terenie jako radny. Byłem radnym w ubiegłej kadencji i ta sprawa również była badana oraz podnoszona na sesjach. Nie musiałem jednak oddawać mandatu radnego, bo nie stwierdzono nieprawidłowości. Nowy przewodniczący odgrzebał jedynie starą sprawę, by wprowadzić zamęt w obradach. Była to walka o większość, bo zaczął tracić przewagę w radzie i chciał, by w moim okręgu były nowe wybory na radnego – tłumaczy Ryszard Głodek.

- Chcieliśmy odwołać przewodniczącego, bo nie współpracował z radnymi i nie respektował postanowień komisji, co też udało się na ostatniej sesji. Nowym przewodniczącym został Krzysztof Jahn – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group