Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5065
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmiana przewodniczącego Rady Miejskiej Jeleniej Góry?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 kwietnia 2016, 8:26
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2016, 14:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku miesięcy krąży informacja, jakoby w każdej chwili mogło dojść do sytuacji, że porządek obrad sesji zostanie rozszerzony o odwołanie Leszka Wrotniewskiego z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Czy zwolennicy prezydenta zbudują wymaganą większość?

Klub Razem Zmieniamy Jelenią Górę to czwórka radnych: Stanisław Dziedzic, Anna Bałkowska, Danuta Wójcik, Wojciech Łużniak. Zapowiadani koalicjanci z SLD to najprawdopodobniej także czterech radnych, gdyż pod znakiem zapytania stoi decyzja Zbigniewa Ładzińskiego, są to: Piotr Paczóski, Józef Kusiak, Robert Obaz i Wojciech Chadży, który jeszcze niedawno w wywiadzie dla naszego portalu nie ukrywał, że potrzebna jest przebudowa struktur SLD, również „na dole”, ale teraz przyznaje, że nie będzie głosował zgodnie z własnym sumieniem, a według dyscypliny partyjnej.

- Nie jest tajemnicą, że był zwołany zarząd SLD, który wyraził zgodę na podpisanie porozumienia koalicyjnego z prezydentem. Następnie została zwołana rada powiatowa SLD, która w podobny sposób podjęła uchwałę – powiedział Wojciech Chadży. Zatem zapytaliśmy, jak ocenia dotychczasową pracę przewodniczącego Rady Miejskiej. - Generalnie bez zastrzeżeń – do pewnego momentu, kiedy niepotrzebnie zaczął robić wycieczki personalne. Jeśli chodzi o organizację pracy rady uważam, że robi to bardzo dobrze – powiedział W. Chadży. Czy to wystarczające uchybienie, żeby poprzeć wniosek o odwołanie Leszka Wrotniewskiego? - Nie mogę się wypowiadać indywidualnie, bo to jest sprawa klubu. Na pewno będzie dyscyplina w tym zakresie. Myślę, że to jest jeden z punktów porozumienia – dodał radny SLD.

- Co do prowadzenia sesji nie mam zastrzeżeń. Są prowadzone prawidłowo, ale co do odwołania to chyba jeszcze daleka droga – stwierdził Krzysztof Kroczak, który nie chciał zdradzić jak zagłosowałby, gdyby taki wniosek się pojawił. - Każdy wniosek musi być w jakiś sposób uzasadniony, wtedy wiem jak głosować. Mam swoje uwagi do przewodniczącego. Każdy może być powoływany i każdy może być odwoływany. Nic nie jest wieczne, na zawsze – dodał Krzysztof Kroczak z klubu PO.

Sprawy nie chcieli za to komentować inni radni PO: Bożena Wachowicz-Makieła i Konad Sikora, którzy zgodnie stwierdzili krótko: „nie ma wniosku, nie ma o czym dyskutować”. Z kolei Anna Ragiel bardzo dobrze ocenia pracę przewodniczącego. Zatem czy nie ma powodów, aby go odwoływać? - Nie było takiej rozmowy. Różne rzeczy mówi się w kuluarach, natomiast oficjalnie nie było takiego punktu, ani rozmów – stwierdziła radna PO. Na pytanie, czy wyklucza poparcie takiego wniosku nie odpowiedziała jednoznacznie. - Nie wiem. Nie było takiego wniosku, nie było takich rozmów. Po dyskusji i rozmowach możemy podejmować jakiekolwiek decyzje. Nie wykluczam, ani nie popieram takiego wniosku, ponieważ nie myślałam o czymś takim – dodała Anna Ragiel.

Aby odwołać przewodniczącego, jego polityczni przeciwnicy muszą zgromadzić 12 głosów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~jeżozwierz1 26-04-2016 9:19
Panie Przewodniczący, co Pan złego uczynił, że Rajcy na barykady weszli. A może szkodzi Pan koalicji: urząd-rada?. A może partykularyzm wsączył się w szeregi Pana przeciwników? Z pewnością przedkładanie partyjnych rozgrywek nad interes ogółu społeczeństwa nie jest tym, czym karmić się powinno jeleniogórzan przez kolejne lata. Za dużo jest do zrobienia w tym zaniedbanym mieście. Zabawy w sędziów w środku kadencji - a fe! Cóż za pospolitość. Wyścig szczurów? O taaak, to może być warte przemyślenia.
~To zły radny 26-04-2016 9:34
Radny Wrotniewski jest kiepskim radnym. Całą swoją energię skierował przeciw prezydentowi. Nie przedstawaił żadnych pomysłów na pozyskiwanie pieniędzy dla naszego miasta. Doprowadzał do częstych, bezsensownych starć z prezydentem. Najwyraźniej działał w interesie swego kolesia Papaja. Papajowcy mając ogromne wpływy na Protasiewicza zlekceważyli możliwość pozyskiwania pieniędzy na rozwój Jeleniej Góry. Moim zdaniem najbardziej kompromitującą sprawą dotyczącą Wrotniewskiego jest jego miejsce zamieszkania. Błoto przy tej okazji spadło także na niektórych radnych.
~zjg 26-04-2016 9:42
Jelenia Góra zasługuje na życzliwość ze strony rajców, nie można tylko narzekać i pokazywać miasto z najgorszej strony, nieżyczliwie, tendencyjnie, paskudnie. Jelenia Góra to wspaniały krajobraz, cenne, zadbane zabytki których zazdroszczą nam inne regiony. Najwyższy czas chwalić i promować.
~prawnik 26-04-2016 10:11
Przyjdzie pora i dobiorą się do skóry ratuszowym kolesiom i kolesiom kolesi. W sporej części ratuszy miejskich, w tym i w Warszawce, siedzi już CBA i CBŚ i nie ma zmiłuj, bo jak już są śledztwa, to siłą rzeczy wyłażą najczarniejsze interesy samorządów, wykołowanych i pokrzywdzonych nie brakuje, a ci lubią mówić dużo. No, ale pretensje będą mieli do samych siebie, bo wszystko trzeba robić zgodnie z prawem, wtedy ma się spokojne serducho, prawda? Z szeptów za kotarą wiadomo, że szczególne powody do zmartwienia powinien mieć pewien prezes od szamba, czy jakoś tak.
~michałł 26-04-2016 10:17
Co prawda trzej byli prezydenci - Lecha Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski - nie pofatygowali się na wczorajszy pogrzeb wielkiego Żołnierza Niezłomnego, Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", ale dziś rozpoczęli dzień pracowicie, a mianowicie na stronie Instytutu im. Bronisława Komorowskiego pojawiło się oświadczenie zatytułowane: "Przywrócimy demokratyczne państwo prawa". Instytut Bronisława Komorowskiego, o którym to wiele osób nie miało pojęcia, że takowa instytucja istnieje, wydał dziś oświadczenie zatytułowane "Przywrócimy demokratyczne państwo prawa". Najciekawsze fragmenty tego oświadczenia to: "Parlament pracuje pod dyktando niewielkiej większości lekceważąc argumenty i interesy mniejszości.
~Płaczek " michałł" 26-04-2016 10:38
Bój się Boga! Na jakim ty żyjesz świecie? Raz, że wypisujesz wzniosłe gnioty nie na temat. A te płaczliwe, bez polotu żale na temat frekwencji na pogrzebie doczesnych resztek niesławnej pamięci warchoła i watażki Łupaszki są nie na miejscu. Niech spoczywają w pokoju. Nie ma kogo żałować ani wspominać. Za dużo złego uczynił i był za głupi na prawdziwą politykę.
~michałł 26-04-2016 10:43
płaczek- twój czas przemija został ci tylko płacz twoje wygnity tego nie zatrzymają koniec bliski wszystkim PO-cwaniakom prawda was wyzwoli a następnie kara
~odwet. 26-04-2016 10:49
Więcej dystansu do tego co zostało zrobione w naszym mieście po 1990 roku. W porównaniu do innych podobnych miast nie mamy co się wstydzić. Jest dużo zawiści w tej grupie ludzi która nie mogła aspirować do pewnych rzeczy, i stąd się bierze odwet na tych którzy te rzeczy mają !
~$ 26-04-2016 11:00
Michałł - Trzej byli,czyli Kapuś, Pijak i a...lfabeta nie byli obecni na pogrzebie pułkownika Łupaszki, bo to nie ich bohater. Oni pofatygowali się na pogrzeb psa moskiewskiego o pseudonimie TW Wolski,znanego bardziej jako Wojciech Jaruzelski. Zupełnie bez sensu, należało pochować doczesne szczątki starego komucha w ciszy i bez pompy, osądzić czyny i zapomnieć o nim. Natomiast ludziom walczącym z komuną takim jak ś.p. Łupaszka wieczna cześć i chwała. Swoją drogą, jacy to mali, płytcy i mściwi ludzie - komuniści, nawet zwłok ludzi im przeciwnych nie potrafili uszanować, zwykłe chamy, prostaki, zupełny brak kultury i ludzkich odruchów. Słoma z butów im wystaje i nie zmieni tego fakt, że ich potomkowie wykształcili się, chamskie pochodzenie i gminne nawyki zawsze z nich wyjdą.
~l 26-04-2016 11:11
Jesień wymiecie większość .Zawieruch się zbliża .$;; bandyta zostanie zawsze bandziorem nawet jak klecha zrobi czary .
~kaddafi 26-04-2016 11:31
trzej Prezydenci RP? pogrzeby? o czym wy gadacie, sprawa jest ba...lnie prosta... Zocha dostała od Gregora kwity na SLDowców i stawia im... ehm... ich do pionu. Teraz będzie nowa, lepsza, wspanialsza zmiana i towarzysze z SLD będą ponownie współrządzić Jelenią, razem z tow. od prezydenta i z tow. z PO. W całym kraju SLD schodzi ze sceny do zasłużonego miejsca (na śmietniku historii) a w czerwonej dolinie SLD/PZPR BĘDZIE RZĄDZIŁ!!! Wyborcom gratuluje?!?!?
~jkhjklh 26-04-2016 12:16
Wrotniewski - mąciwoda
~ 26-04-2016 18:07
Wrotniewski mąciwodą? Nie złożył żadnych wniosków? Wystarczy wejść na BIP i zobaczyć kto wnioskuje a kto tylko stołeczek grzeje. Biedny, bardzo biedny prezydent Zawiła i jego biedni czterej radni, bidulki z SLD głosujący jak na komendę prezydenta i jego zastępcy a na deser dwójka nowoczesnych której tak zależy na dobru miasta że tylko im bić pokłony. To są ci którym zależy na Jeleniej Górze? Co zrobił Zawiła dla miasta w poprzedniej i tej kadencji? Co zrobił Łużniak? Tulipanów nasadził. Miasto zdycha, jest brudne, zaniedbane, źle zarządzane. Wystarczy trochę poczytać, popytać wśród urzędników a oni sami mówią, że pomysły i wnioski ciągle płyną od przeciwników prezydenta. Ludzie opamiętajcie się
~yestOK 26-04-2016 18:11
@odwet, pokaż choć jedną, poważną i korzystną inwestycję w JG od tego twojego 1990 roku. Tylko nie wymieniaj obwodnicy, bo miasto zmajstrowało ją jako jedno z ostatnich, większych miast, ani pomalowanych kamienic. Za to mamy rozmontowane największe zakłady pracy, zneutralizowany rynek turystyczny, tak niegdyś rozbudowany i doskonale funkcjonujący, najgorsze drogi i ulice w Polsce, prężną sieć marketów i metalowego jelenia. Rzeczywiście, nie ma się czego wstydzić.
~gfdsa 26-04-2016 18:24
Jelenia Góra nie jest ani brudna, ani zaniedbana. A bezrobocie jest poniżej 6%.
~ 26-04-2016 20:04
Mieszkaliśmy 5 lat i już uciekliśmy to miasto swojaków,które dba o swoich będących u władzy,zwykłych ludzi mają daleko.To czerwona swojska dolina.Pa,pa.
~Domator 26-04-2016 21:11
A kto to jest Wrotniewski? To ten, który mieszka na wsi, w Dziwiszowie, a jest radnym w Jeleniej Górze? Taki wysoki z wąsikiem; ciągle niezadowolony?
~ 27-04-2016 7:12
JG ładne miasto strasznie zaniedbane,
~gluś 27-04-2016 8:16
zmienia nie zmienią, a co się dla mieszkańców zmieni? dalej koledzy w radzie będą się okładali i rozgrywali swoje wojenki - niestety
~z 27-04-2016 9:15
..do ~$ ... ale chamski wpis....
~deska 27-04-2016 10:19
Dla p. Wrotniewskiego najważniejsze jest dowalić Zawile. Za wszelka cenę. Nawet kosztem miasta. To jest chora obsesja.
~michałł 27-04-2016 10:52
Paweł Lisicki o liście otwartym byłych prezydentów: Ci panowie nie mają wstydu Posted by Marucha w dniu 2016-04-27 (środa) Jedyne, co nie jest po prostu elementem tragifarsy, to możliwy odbiór owego listu za granicą. Tylko ktoś, kto nie zna Polski i kto nic nie wie o tym, jak wyglądały prezydentury Wałęsy, Kwaśniewskiego czy nawet Komorowskiego, może brać ich apel na poważnie. Co wcale nie oznacza, niestety, że takich ludzi nie ma i że tym samym ów list Polsce szkód nie przyniesie
~jhgfd 28-04-2016 14:34
Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski byli przynajmniej SAMODZIELNI i nie byli MARONETKAMI.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group