Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6126
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zmiana nazwy powiatu na karkonoski?

Piątek, 28 września 2012, 10:04
Aktualizacja: 10:30
Autor: mea
Niedługo rozpoczną się konsultacje społeczne Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze na temat zmiany nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski. – Uważam, że jest to świetny pomysł, który popiera wiele osób i przedstawicieli gmin, bowiem nazwa wskazywałaby wtedy na cały Region Karkonoski, tym samy promując go – powiedział Grzegorz Truchanowicz, przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Współpracy Zagranicznej.

Na posiedzeniu tej komisji wszyscy jednogłośnie opowiedzieli się za tym pomysłem. – Chcemy rozpocząć procedurę zmiany nazwy powiatu, która związana jest z utworzeniem nowej dokumentacji, przypisów, rozporządzeń, jednak najważniejsze jest przeprowadzenie konsultacji społecznych i zebranie opinii mieszkańców regionu – mówił Grzegorz Truchanowicz.

Jeśli pomysł zostanie pozytywnie oceniony przez mieszkańców oraz włodarzy gmin, wtedy powstanie nowa nazwa – Powiat Karkonoski. Konsultacje rozpoczną się w ciągu kilku tygodni, po odpowiednim nagłośnieniu tematu i jego promocji.

- Jest to fenomenalny pomysł, w końcu nasz region, a tym samym powiat byłby bardziej rozpoznawalny, kojarzony z najpiękniejszą atrakcją, jaką są Karkonosze, zresztą samo brzmienie nazwy – powiat karkonoski jest atrakcyjniejsze niż powiat jeleniogórski – mówiła nam pani Karolina z Jeżowa Sudeckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group