Zalogowanych: 29

Wojcieszyce: Zmiana lidera

Niedziela, 28 kwietnia 2019, 23:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 20:42
W meczu na szczycie grupy II jeleniogórskiej B–klasy rezerwy Woskara pokonały KS Maciejowa 4:1 i objęły prowadzenie w tabeli. Spotkanie rozegrane na boisku w Wojcieszycach lepiej rozpoczęli goście, jednak kolejne trafienia były dziełem gospodarzy.

Przed niedzielnym spotkaniem 15. kolejki oba zespoły zgromadziły na swoim koncie po 31 punktów, a jesienią to KS Maciejowa zwyciężył w bezpośrednim starciu 3:2. Od początku meczu rewanżowego lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy otworzyli wynik w 31. minucie po składnej akcji i wykończeniu przez Wojciecha Gila. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 34. minucie środkiem w pole karne wpadł Sikora i doprowadził do wyrównania. Dwie minuty później ten sam zawodnik uradował miejscowych kibiców, kiedy to wykorzystał błąd bramkarza KSM i z ostrego kąta zmieścił piłkę w (dziurawej) siatce. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron widowisko "siadło". Goście szukali swoich szans na wyrównanie, a miejscowi próbowali swoich sił z kontrataków. W 74. minucie Łukasz Charko z impetem wpadł w pole karne, ale jego intencje wyczuł przy krótkim słupku bramkarz Maciejowej. W efekcie - rzut rożny i jak się okazało - piękny gol Mateusza Tokarza, który bezpośrednio z narożnika boiska zakręcił piłkę do bramki (po rękach zaskoczonego golkipera). Niewiele później Łukasz Charko dobił przyjezdnych - w 79. minucie wyprzedził obrońcę i posłał piłkę nad wychodzącym Bolkiem. W doliczonym czasie gry Martyniak mógł zmniejszyć rozmiary porażki swojego zespołu - pięknie się złożył do strzału z 16 metrów, ale skuteczną paradą popisał się bramkarz Woskara.

Woskar II Szklarska Poręba/ Wojcieszyce - KS Maciejowa 4:1 (2:1)

Woskar: Mielniczuk - Kieryluk (46' Czop), Dziedzic, Maćkowiak, Stefański (70' Myrcha), Charko (80' Kaczmarski), Saniuk, Sikora, Słupek, Tokarz (85' Makuchowski), Trela.
KSM: Krajewski (75' Bolek) - Figueras, Martyniak, Mróz, Ziobro, Wrotecki, Wieczorkiewicz (46' Lambert), Szczotka (46' Koszczewski), Stanisławski, Sławski, Gil.
Widzów: 50.

Gole: 0:1 Wojciech Gil 31', 1:1 Piotr Sikora 34', 2:1 Piotr Sikora 36', 3:1 Mateusz Tokarz 74', 4:1 Łukasz Charko 79'.