Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6864
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Piątek, 18 września 2020, 13:19
Aktualizacja: 13:23
Autor: Prokuratura Okręgowa
Jelenia Góra: Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej
Fot. Użyczone/Prokuratura Okręgowa
Dzisiaj (18.09) Marek Gołębiowski kończy pełnienie funkcji Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze. Z dniem 21 września został awansowany do Prokuratury Krajowej w Warszawie.

4,5-letni okres sprawowania funkcji Prokuratora Okręgowego przez Marka Gołębiowskiego to czas organizacyjnego, kadrowego i finansowego wzmocnienia Prokuratury, a także dostosowania jej struktury do aktualnych wyzwań. Zasadność przeprowadzonych zmian znalazła potwierdzenie w wynikach pracy, które w wielu kategoriach należą do najlepszych w regionie dolnośląskim i plasują naszą jednostkę w czołówce krajowej. Prokuratorzy okręgu jeleniogórskiego z sukcesami prowadzą szereg poważnych śledztw dotyczących najpoważniejszych przestępstw, w tym o zasięgu ogólnokrajowym, pozbawiając przy tym skutecznie przestępców owoców ich działalności. To także czas bardzo dobrej współpracy z Policją i innymi organami prowadzącymi postępowania karne. W tym czasie pozyskano wiele środków na poprawę warunków pracy i płacy w jednostkach okręgu jeleniogórskiego.

Prokurator Marek Gołębiowski dbał również o zacieśnienie współpracy międzynarodowej z jednostkami prokuratur z Republiki Czech oraz Republiki Federalnej Niemiec. Przejawem dobrych relacji były konferencje i narady, które poprzez wymianę doświadczeń przyczyniły się do poprawy ścigania przestępczości transgranicznej.

Z dniem 21 września funkcję Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze obejmie Zbigniew Harasimiuk, przez wiele lat pełniący służbę w jednostkach prokuratur okręgu jeleniogórskiego, a od roku 2016 Prokurator Okręgowy w Legnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

60
52%
Cieszy
26
23%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
2%
Smuci
2
2%
Złości
24
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group