Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13593
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Piątek, 18 września 2020, 13:19
Aktualizacja: 13:23
Autor: Prokuratura Okręgowa
Jelenia Góra: Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej
Fot. Użyczone/Prokuratura Okręgowa
Dzisiaj (18.09) Marek Gołębiowski kończy pełnienie funkcji Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze. Z dniem 21 września został awansowany do Prokuratury Krajowej w Warszawie.

4,5-letni okres sprawowania funkcji Prokuratora Okręgowego przez Marka Gołębiowskiego to czas organizacyjnego, kadrowego i finansowego wzmocnienia Prokuratury, a także dostosowania jej struktury do aktualnych wyzwań. Zasadność przeprowadzonych zmian znalazła potwierdzenie w wynikach pracy, które w wielu kategoriach należą do najlepszych w regionie dolnośląskim i plasują naszą jednostkę w czołówce krajowej. Prokuratorzy okręgu jeleniogórskiego z sukcesami prowadzą szereg poważnych śledztw dotyczących najpoważniejszych przestępstw, w tym o zasięgu ogólnokrajowym, pozbawiając przy tym skutecznie przestępców owoców ich działalności. To także czas bardzo dobrej współpracy z Policją i innymi organami prowadzącymi postępowania karne. W tym czasie pozyskano wiele środków na poprawę warunków pracy i płacy w jednostkach okręgu jeleniogórskiego.

Prokurator Marek Gołębiowski dbał również o zacieśnienie współpracy międzynarodowej z jednostkami prokuratur z Republiki Czech oraz Republiki Federalnej Niemiec. Przejawem dobrych relacji były konferencje i narady, które poprzez wymianę doświadczeń przyczyniły się do poprawy ścigania przestępczości transgranicznej.

Z dniem 21 września funkcję Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze obejmie Zbigniew Harasimiuk, przez wiele lat pełniący służbę w jednostkach prokuratur okręgu jeleniogórskiego, a od roku 2016 Prokurator Okręgowy w Legnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

60
52%
Cieszy
26
23%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
2%
Smuci
2
2%
Złości
24
21%
Przeraża

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1143
Tak
11%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group