Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 13 grudnia
Imieniny: Łucji, Otylii
Czytających: 13570
Zalogowanych: 89
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Zmarł reżyser "Obcego w lesie"

Środa, 9 kwietnia 2025, 18:32
Aktualizacja: 18:38
Autor: Manu
Dolny Śląsk: Zmarł reżyser "Obcego w lesie"
Fot. BM
Dziś, w środę (9 kwietnia) w wieku 58 lat zmarł Arkadiusz Klucznik. Ostatnim wyreżyserowanym przez niego przedstawieniem był „Obcy w lesie” Danuty Parlak. Jego premiera miała miejsce 22 marca br. w Zdrojowym Teatrze Animacji im. Bogdana Nauki w Jeleniej Górze–Cieplicach.

Arkadiusz Klucznik był absolwentem Wydziału Lalkarskiego wrocławskiej PWST. Jako wykładowca pracował w latach 1991-2023 we Wrocławiu (w filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Wykładał również na fińskich i tureckich uczelniach.

Ponadto był stałym współpracownikiem UNICEF. Wyreżyserował ponad 50 spektakli, które były prezentowane na scenach w Gdańsku, Izmirze (Turcja), Joensuu (Finlandia), Katowicach, Krakowie, Lublinie, Trnavie (Słowacja), Warszawie i we Wrocławiu.

Znicze

49

Czytaj również

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
815
Pod domem/blokiem na parkingu
58%
W garażu
34%
W inny sposób
8%
 
Głos ulicy
Lampa naftowa w domu
 
Warto wiedzieć
Fortuny robią wrażenie. Oto najbogatsi Polacy ostatnich lat
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Aktualności
Świąteczne tłumy na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
„Paczka dla Seniora 2025: strażacy przekazali pomoc potrzebującym
 
Aktualności
Powiat karkonoski dziękuje swoim zasłużonym
 
Jelonka wczoraj
Za kratkami fajnie nie było
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group