Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 5670
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmarł menadżer zespołu Voo Voo. Koncerty in memoriam

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 2 grudnia 2010, 9:22
Aktualizacja: 9:22
Autor: Agrafka
Fot. TEJO
Koncerty Waglewski & Łęczycki, oraz Bastka Riedela z zespołem Cree, które odbędą się 11 grudnia w Filharmonii Dolnośląskiej, dedykowane zostały zmarłemu w wieku 50 lat, Mirosławowi „Kitonowi” Olszówce, który był menadżerem m.in. grupy Voo Voo oraz duetu twórców „Męskiego grania”.

Mirosław „Kiton” Olszówka był menadżerem nie tylko Voo Voo, lecz także Osjan, był także dyrektorem międzynarodowego festiwalu Strefa Inne Brzmienia w Lublinie oraz aktorem, mimem, i reżyserem. Zmarł we wtorek po długiej chorobie.

„Kiton” założył niegdyś teatr Scena Ruchu. Na początku lat 90. grupa Wojciecha Waglewskiego skomponowała muzykę do pantomimicznego przedstawienia "Popioły". Wtedy właśnie drogi Olszówki i Waglewskiego zbiegły się. Materiał został wydany na płycie pod tytułem "Mimozaika".

Mirosław Olszówka wpierał różne projekty współtworzone przez muzyków Voo Voo, m.in. płytę "Tischner", która została nagrana pod szyldem Trebunie-Tutki + Voo Voo-nutki, "Koledzy" duetu Wojciech Waglewski & Maciej Maleńczuk, czy wspólny album Voo Voo i ukraińskiej grupy Haydamaky.

Jak podaje portal Interia.pl ten ostatni projekt to część wielokulturowego, międzynarodowego przedsięwzięcia, które połączyłoby artystów uprawiających różne gatunki muzyczne ze sobą oraz z odbiorcami ich twórczości. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Miasta Lublin za upowszechnianie kultury za rok 2009 za projekt "Inne Brzmienia Art'n' Music Festival Lublin - Lviv".

Koncert twórców „Męskiego grania” Waglewski & Łęczycki odbędzie się w Filharmonii Dolnośląskiej o 18.00. Również 11 grudnia w Filharmonii o 20.00 wystąpi syn wokalisty zespołu Dżem (Ryszarda Riedela) Bastek Riedel z zespołem Cree, który wykona piosenki zarówno ze swojego repertuaru, jak i utwory, które niegdyś śpiewał jego ojciec. Dla osób pragnących wysłuchać obu koncertów organizatorzy przewidzieli karnety w cenie 65 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xxx 2-12-2010 16:19
serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół ! Pokój Twojej duszy !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group