Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9233
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmalało bezrobocie w Jeleniej Górze

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 6:26
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2013, 7:18
Autor: Angela
Powiatowy Urząd Pracy informuje, że na przełomie lutego i marca br. bezrobocie w Jeleniej Górze zmalało o 200 osób z 1300 bezrobotnych. – Cieszy nas ten fakt szczególnie dlatego, że stało się to w czasie, kiedy jeszcze nie ruszyły prace sezonowe, bo to znaczy, że jeleniogórscy przedsiębiorcy zaczęli zatrudniać ludzi – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Jak mówi prezydent, do zmniejszenia się bezrobocia przyczyniła się m.in. firma DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych, która obecnie zatrudnia ok. 1200 osób. Firma otworzyła już rozbudowywaną w ostatnim czasie halę logistyczną i nową halę produkcyjną. Otwarty został też Real oraz wiele mniejszych zakładów.

- To zatrudnienie rozkłada się na wiele firm i to dobrze – mówi prezydent Marcin Zawiła. – W ramach naszego porozumienia z moją radą doradczo – gospodarczą, którą powołałem, zaproponowałem przedsiębiorcom jeleniogórskim, by zamieszczali swoje ogłoszenia o pracę na stronie internetowej miasta, gdzie pojawiają się ogłoszenia zarówno dla ludzi z wyższym, jak i średnim wykształceniem. Jest nimi spore zainteresowanie – dodaje prezydent.

Miasto cały czas prowadzi też rozmowy z przedsiębiorcami, którzy są zainteresowani budową zakładów pracy w jeleniogórskiej strefie przemysłowej.

- W związku z rozpoczęciem w tym roku budowy przedłużenia ulicy Spółdzielczego do ul. Lubańskiej, uruchomimy tam około 30 ha nowych terenów i nimi są już zainteresowani nowi przedsiębiorcy, ale jest jeszcze za wcześnie by podawać ich nazwy. Kiedy uda nam się pozytywnie zakończyć negocjacje, poinformujemy o tym – dodał prezydent M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (116)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group