• Środa, 22 stycznia 2020
  • Godz. 15:26
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 8685
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zmagania z pszczołą i miodem w tle

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 26 czerwca 2009, 8:38
Aktualizacja: 8:38
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Sto dwanaście prac napłynęło na konkurs plastyczny „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka”, który właśnie został rozstrzygnięty. Szczególnie cieszył liczny udział młodych autorów ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina i Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego. Najmłodszy uczestnik konkursu miał 7 lat, a najstarszy – 15.

Do jubileuszowych X Międzynarodowych Warsztatów Pszczelarskich w Cieplicach jest jeszcze co prawda ponad dwa i pół miesiąca, jednak Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze już podejmuje realizację niektórych działań. Jednym z nich jest wspomniany konkurs.

Jego organizatorom zależało na propagowaniu wśród dzieci i młodzieży znaczenia roli, jaką w środowisku naturalnym odgrywa pszczoła miodna, pogłębianiu wiedzy na temat pszczelarstwa, a także wyrażaniu swego stosunku do świata przyrody w formie plastycznej oraz inspirowaniu do własnej pracy twórczej. Tematyka konkursu skoncentrowana więc była wokół świata pszczół, pszczelarstwa oraz tradycji i historii, a zadaniem jego uczestnika było ujęcie pszczoły w środowisku naturalnym.

Jury pracujące pod przewodnictwem plastyka Stanisławy Stecko największy trud miało podczas oceny pięknych portretów pszczół, które z przykrością ze względu na temat zostały odrzucone. – Ogólnie należy stwierdzić, że poziom nadesłanych prac był zróżnicowany, a wielu z nich - dość wysoki – mówi jedna z członkiń komisji konkursowej Monika Słupek, związana z wydawnictwem AD REM. – Dało się przez nas zauważyć zbyt duży wkład pracy dorosłych osób. Prace niesamodzielne nie braliśmy pod uwagę – dodaje Marzena Hipp z wydawnictwa AD REM, inny członek komisji konkursowej. W składzie jury znaleźli się także: Aneta Sikora-Firszt - historyk sztuki Muzeum Karkonoskiego i Piotr Grosman - nauczyciel SP 7.

Pierwszą lokatę w kategorii szkół podstawowych zajęła Amelia Grenda z „jedenastki”. Na dwa drugie miejsca ex equo decyzją jury zasłużyli uczniowie z „siódemki” – Joanna Bączyk i Krzysztof Bosek. Natomiast trzecia lokata przypadła w udziale Idzie Żołędowskiej z „jedenastki”. Sukcesem dla SP 11 zakończył się także ostateczny werdykt komisji konkursowej, która przyznała cztery wyróżnienia dla uczniów z tej podstawówki. Otrzymali je: Zofia Kokotowska, Malwina Szumska, Julia Walczak i Patryk Haniszewski.

Gratulacje należą się Marzenie Grzeszczakowskiej, opiekunce artystycznej uczniów z Gimnazjum nr 3. To właśnie prace plastyczne jej podopiecznych zdaniem jury zajęło trzy pierwsze lokaty. Ostatecznie zwyciężyli ex equo - Ola Misterka i Ernest Grzeszczakowski, drugie miejsce zdobyła Daria Dymerska, a trzecie miejsce zajęła Katarzyna Pytel. Zresztą do grona wyróżnionych laureatów plastycznych zmagań należy także dwóch uczniów Gimnazjum nr 3 - Natalia Hrynkiewicz i Piotr Chapinka.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień będzie miało miejsce 12 września br. podczas jubileuszowych X Międzynarodowych Warsztatów Pszczelarskich w Parku Zdrojowym w Cieplicach, o czym zostaną powiadomieni laureaci i ich opiekunowie. Organizatorzy i jury wyrazili zadowolenie z oddźwięku konkursu i uważa za celowe jego organizację w przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

piipi 26-06-2009 9:41
*CUDOWNE ..sa te rysuneczki.Pszczolki ..jak prawdziwe i podobne nawet do ..*Piipi !
~Prawie stały czytelnik 26-06-2009 9:46
Gratulacje!!! Obrazki z pszczółkami są cudne!!!
~galla 26-06-2009 12:48
niedlugo juz i tylko na obrazkach zobaczymy pszczoly
~Ku uwadze 26-06-2009 17:46
Jak Piipi pisze ,że jest podobna to trzeba zwrócić uwagę na jad z pszółkowych rogów. Ja tam lubię miód to mógłbym się przytulić do Piipi.Problem w tym ,że ja to rodzaj męski. A piipi nie lubi i nuci... Gdzie ci męszczyżni -...nie ma ,nie ma, nie ma...
~??? 26-06-2009 17:47
Jak Piipi pisze ,że jest podobna to trzeba zwrócić uwagę na jad z pszółkowych rogów. Ja tam lubię miód to mógłbym się przytulić do Piipi.Problem w tym ,że ja to rodzaj męski. A piipi nie lubi i nuci... Gdzie ci męszczyżni -...nie ma ,nie ma, nie ma...
ago. 26-06-2009 18:21
Ten czwarty obrazek z pszczołami wygląda jak ilustracja do książki o pszczołach, jakby wykonywała go dorosła osoba. Jest przepiękny, jeśli to dziecko namalowało, to ma ono wielki talent.
piipi 26-06-2009 18:56
...do - [~postu z godz.17:47..] *Moj Tajemniczy Wielbicielu ..zapewniam Ciebie,ze kocham rowniez sluchac inne piosenki.Danusi tez ..juz nie ma !
~do Piipi 26-06-2009 22:48
Oj chyba byłem na wagarach na lekcji śpiewu. O jaką Dankę Ci chodzi co nie chciała Niemca ?
piipi 26-06-2009 23:08
..do - [~postu z godz.22:48 ..] ~TAk ...daleko Ciebie na tych wagarach ponioslo !
~Pyzdra 26-06-2009 23:14
Danuta Rinn - Gdzie ci mężczyźni ? (z 1974r.)
~ 27-06-2009 5:48
Piipi jest w wieku tej piosenkarki, co śpiewała "Gdzie ci mężczyźni", więc dla niej to "Danusia".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group