Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6234
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmagania młodych kolędników w Kowarach

Wiadomości: KOWARY
Czwartek, 6 stycznia 2011, 9:37
Aktualizacja: 12:12
Autor: Accipiter
Fot. MOK
Śpiewaniem kolęd i pastorałek wypełnił się wczoraj kowarski Miejski Ośrodek Kultury. Soliści z podstawówek z zapałem rywalizowali tu o miano najlepszego kolędnika. Druga edycja międzyszkolnego konkursu kolęd i pastorałek organizowana została z myślą o propagowaniu najpiękniejszych i tradycyjnych pieśni świątecznych.

W tym roku zwycięzcy eliminacji szkolnych konkursu kolęd i pastorałek spotkali się na finałowych zmaganiach, które zakończył koncert galowy połączony z ogłoszeniem laureatów i wręczeniem nagród. - Do udziału w konkursie zaprosiliśmy solistów od siódmego roku życia. A uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: od 7 do 10 lat i od 11 do 13 – mówi pomysłodawca, inicjator i sponsor całego festiwalu Robert Oskulski, nauczyciel muzyki Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach.

Celem imprezy było rozwijanie zdolności wokalnych uczniów, poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, jak również uwrażliwienie młodych ludzi na jej piękno i jeszcze większe rozbudzenie ruchu i śpiewu kolędowego. - Uczestnictwo w konkursie umożliwiło młodym wykonawcom zaprezentowanie się na scenie i pokazanie swego talentu szerokiemu gronu odbiorców - mówi Dariusz Kaliński, dyrektor kowarskiego MOK-u, który okazał się także sponsorem wydarzenia.

Po zaprezentowaniu różnorodnych interpretacji znanych kolęd i pastorałek, komisja festiwalowa przyznała nagrody i wyróżnienia. - Wszystkim szesnastu uczestnikom festiwalu talentu nie zabrakło. I należą się im brawa i uznanie za trud przygotowania się do konkursu - powiedział przewodniczący jury Ludwik Szulia, popularny kowarski muzyk, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku.

W kategorii klas I-III wszystkie główne nagrody powędrowały do uczennic kowarskiej SP nr 3. Pierwsze miejsce zajęła drugoklasistka Dominika Perłowska, drugie miejsce obroniła Alicja Kantczak, a trzecie miejsce przyznano Amelii Ogrodowczyk. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Katarzyna Zienkiewicz ze SP nr 1 w Kowarach. Drugie miejsce zdobyła Aleksandra Wsolak z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Natomiast trzecie miejsce zajęła Natalia Krupińska z kowarskiej „jedynki”.

Komisja konkursowa postanowiła również wyróżnić Aleksandrę Nizwald ze Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach oraz Justynę Dymińską ze SP nr 1 w Kowarach.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ja 6-01-2011 11:56
Brawo dla Szkoły nr 3: tam zawsze wszyscy mają takie fantastyczne pomysły! Pozdrawiam
~Widz 6-01-2011 15:34
Gratulacje dla Organizatorów i wszystkich Uczestników! Szkoda tylko, że wśród lauretów konkursu nie ma chociaż jednego jedynego Faceta.
~Clitoris 6-01-2011 17:42
Bardzo trafne spostrzeżenie socjologiczne - nie ma ani jednego faceta. Dlaczego? Konkursy tego typu wcale nie służą "propagowaniu najpiękniejszych i tradycyjnych pieśni świątecznych". Czemu służą? Dociekliwych zapraszam na Little Miss Sunshine - http://www.youtube.com/watch?v=4jsgqbYzTuk
~ho,ho,ho! 6-01-2011 18:15
Zgadzam się z \\\"~ja\\\". W trójce zawsze mają ciekawe pomysły. Brawo!!!! Teraz czekamy na bal charytatywny dla dorosłych. Myślę, że będzie wspaniale, jak co roku.
~L.K. 6-01-2011 18:22
Brawa dla Roberta:-) Pozdrownia dla Brata:-)
~ja 6-01-2011 18:28
Oj, czekamy z niecierpliwością, te bale są niezapomniane przede wszystkim dzięki zapałowi organizatora...- to spotkamy się, "ho ho ho":)
~Zuz___i 10-01-2011 21:12
Cały konkurs był ustawiony tyle tylko napiszę.... Ponieważ niektóre osoby nie zasłógiwały np na 1lub3miejsce!!!!!! Jury widać nie znali się... Bardzo przykro mi to pisać ale konkurs zorganizowany do KITU
~Omnibusik 10-01-2011 21:40
Do ~Zuz___i ; Fajnie się wygrywa, ale trzeba też umieć przegrać. Musimy umieć przegrywać z honorem, wyciągać wnioski i przygotować się do kolejnego konkursu. Bo raz się wygrywa, a raz przegrywa i trzeba się z tym pogodzić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group