Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9042
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmagania młodych historyków patriotów

Wtorek, 24 listopada 2009, 20:30
Aktualizacja: 21:46
Autor: Mar
Jelenia Góra: Zmagania młodych historyków patriotów
Fot. organizator
W Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego odbył się I Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny „Gimnazjada na 11 listopada”.

Młodzi ludzie z jeleniogórskich gimnazjów udowodnili, że historię naszego kraju znają doskonale. Konkurs poprzedzony został montażem słowno–muzyczno-multimedialnym „Rozważania o mojej Ojczyźnie” przygotowanym przez uczniów Gimnazjum nr 3. Autorkami tego projektu są nauczycielki z „trójki”: Violetta Bartnicka i Barbara Ludorowska. Działania te wpisują się w realizację programu wychowania patriotycznego promującego naukę Jana Pawła II, oraz patriotyzm, miłość ojczyzny czy gotowość do poświęcenia w imię najwyższych wartości.

Konkurs polegał na rywalizacji drużyn reprezentujących wszystkie jeleniogórskie gimnazja. Obejmował historię Polski od Mieszka I do roku 1939, łamigłówkę historyczną oraz pracę literacką „Życzenia dla mojej Ojczyzny”. Największą wiedzą wykazała się drużyna z Gimnazjum nr 4, drugie było Gimnazjum nr 1, trzecie miejsce przypadło „trójce” oraz drugiej drużynie z „jedynki”.

Wyróżniono Michała Ozóga, ucznia Gimnazjum nr 1, który otrzymał tytuł „Młodego Historyka”. Konkurs historyczny został bardzo dobrze przyjęty przez młodzież i nauczycieli historii z naszego miasta. Miejmy nadzieję, że zmagania młodych historyków na stałe zagoszczą w murach „trójki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group