Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7052
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Złożą się na wódkę dla nauczycieli?

Niedziela, 18 listopada 2007, 8:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 listopada 2007, 19:51
Autor: carioca
JELENIA GÓRA: Złożą się na wódkę dla nauczycieli?
Fot. Arkadiusz Piekarz
Niektórzy tegoroczni maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego poważnie zastanawiają się, czy wezmą udział w studniówce. Powód: Cena jest wygórowana, a oferta – kontrowersyjna. Większość uczniów stanowczo temu zaprzecza i przysyła nam list z wyjaśnieniem. Pismo publikujemy.

Napisał do nas o tym jeden z rodziców, którego zbulwersował fakt, że kosztorys norwidowskiej studniówki jest co najmniej wątpliwy. – Uwzględniony jest w nim, na przykład, alkohol dla nauczycieli – wylicza.
– Sam jestem prawnikiem i nie chcę się godzić na łamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości, niestety zostałem przegłosowany przez rodziców nie widzących w tym problemu – czytamy.

Zdaniem naszego Internauty nauczycielka koordynatorka także nie ma nic przeciwko. A wychodzi 300 złotych na 35 nauczycieli. Cena studniówki jest jedną z najwyższych w całym mieście. Osoba zapłaci za wstęp i konsumpcję 190 złotych. Taniej jest choćby w I LO im. Żeromskiego.

Rodzice ośmiu maturzystów już zrezygnowali z udziału ich dzieci w studniówkowym szaleństwie. Jak pisze Internauta – kolejni się zastanawiają, bo wielu nie stać na taki wydatek tylko za jedną noc. – Studniówka powinna być imprezą dla wszystkich, a nie tylko dla bogatych – konkluduje mieszkaniec Cieplic.

Do sprawy wrócimy i przedstawimy stanowisko szkoły.

Napisali do nas w tej sprawie uczniowie II LO. List – zgodnie z prośbą – publikujemy zgodnie z oryginałem

Droga Redakcjo! Jako uczniowie III klas II LO w Jeleniej Górze jesteśmy oburzeni jednostronnością zamieszczonego na waszej stronie artykułu. Jakim prawem autor tego artykułu śmie twierdzić, że uczniowie poważnie zastanawiają się nad uczestnictwem w studniówce, nie znając zdania samych uczniów. Nie zapoznając się z kosztorysem tegorocznej studniówki, wydaliście całkiem fałszywy osąd, który wprowadził ogromny zamęt w naszej szkole. Koszt studniówki za osobę uczęszczającą do II LO to 190zł i zawiera on opłaty za: konsumpcję, salę, orkiestrę, 3 kamerzystów i fotografów, płytę CD ze zdjęciami, DVD z filmem dla każdego ucznia. Cena ta obejmuje ponadto opłaty związane z kosztami towarzyszącymi maturze (przekąski oraz napoje podczas egzaminu). 110zł to cena za osobę towarzyszącą, zatem opłata za parę wynosi 300zł, co na pewno nie jest ceną wygórowaną. Jesteśmy też oburzeni zachowaniem rodzica prawnika, który zamiast propagować wychowanie w trzeźwości osób dorosłych sugeruje wprowadzenie całkowitej prohibicji, co nie sprawdziło się nawet w tak demokratycznym kraju jak USA, a cało pożywkę do działalności Al. Capone. Dla zainteresowanych do wglądu kosztorys studniówki (dla redakcji możemy przesłać skan kosztorysu). Chcieliśmy jeszcze zaapelować do rodzica prawnika, który z jakiegoś względu boi się podać swoje prawdziwe dane, aby zapoznał się ze szczegółami dotyczącymi sprawy zanim napisze artykuł do gazety.

Czytaj również

Komentarze (122) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group