Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 7216
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa/Region: Złoty Krzyż Zasługi dla Andrzeja Raja

Poniedziałek, 3 listopada 2014, 7:48
Aktualizacja: 7:51
Autor: Angela
Warszawa/Region: Złoty Krzyż Zasługi dla Andrzeja Raja
Fot. Archiwum KPN
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski uhonorował Złotym Krzyżem Zasługi dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzeja Raja za zasługi w działalności na rzecz ochrony ładu przestrzennego, krajobrazu i środowiska. – Odbieram to jako odznaczenie dla całej załogi KPN, bo wszystkie działania były wykonywane wspólnie – mówi nagrodzony.

Andrzej Raj w Karkonoskim Parku Narodowym pracuje od 27 lat. Dyrektorem jest 9 lat. Za najważniejszy sukces uważa odbudowę przyrody Karkonoskiego Parku po klęsce ekologicznej.

- Dzisiaj pamięta o tym niewielu, ale w połowie lat osiemdziesiątych, kiedy przyszedłem do pracy, było to apogeum zniszczeń i żal było na ten krajobraz patrzeć – mówi Andrzej Raj. - Dzisiaj możemy z dumą i satysfakcją powiedzieć, że udało nam się odbudować wiele tysięcy hektarów lasów i przywrócić wiele gatunków roślin, a przyroda jest w bardzo dobrej kondycji ekologicznej. Drugim ważnym zadaniem wypracowanym przez lata było udostępnianie Parku w celach turystycznych i edukacyjnych. To wiele wyremontowanych ścieżek turystycznych, budowa i remont ośrodków edukacyjnych. Jednak przy tym wszystkim staramy się dbać, by krajobraz Karkonoszy nie został zniszczony. To często trudne, szczególnie kiedy musimy nie dopuścić do zabudowy, ale jak widać – niezwykle istotne dla przyrody – dodaje Andrzej Raj.

Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 21 października br. podczas odbywającej się wówczas w Pałacu Prezydenckim konferencji „Gdzie chcemy żyć – Krajobraz Polski”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
700
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group