• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 9:15
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 5023
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Złoto dla Skowrona, srebro dla Boczkowskiej!

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Piątek, 19 lutego 2016, 10:40
Aktualizacja: Sobota, 20 lutego 2016, 19:19
Autor: MDvR
Fot. AP
Świetnie zaprezentowali się zawodnicy MKS–u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra podczas drugiego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2016 w biegach narciarskich.

Pierwszym akcentem drugiego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na Polanie Jakuszyckiej był bieg łączony juniorek A (5km CL + 5 km F). Wygrała Katarzyna Stokfisz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski przed Justyną Pradziad z UKS Regle
Kościelisko i Darią Krupą z UKS Rawa Siedlce.

Kolejne lokaty:
4. Róża Łyjak - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
5. Paulina Trzaska - MUKN Pod Stróżą Miszkowice
6. Joanna Bronisz - UKS Rawa Siedlce
7. Anna Bielecka - UKS Rawa Siedlce
8. Agata Dakowicz - UKS Hubal Białystok

Trenerzy medalistów:
Złoto - Waldemar Kołcun
Srebro - Jerzy Leśnik
Brąz - Grzegorz Staręga

W biegu juniorów A (96-97) - (10 km CL + 10 km F ) zdecydowane zwycięstwo Dominika Burego z MKS Istebna przed Wojciechem Fojcikiem z NKS Trójwieś Beskidzka i Kacprem Antolcem z LKS Poroniec Poronin.

Kolejne miejsca:
4. Patryk Borkowski - UKS Rawa Siedlce
5. Maciej Legierski - NKS Trójwieś Beskidzka
6. Klaudiusz Kogut - MUKN Pod Stróżą Miszkowice

Trenerzy:
Złoto - Tadeusz Krężelok
Srebro - Aleksandra Pustołka
Brąz - Lech Pochwała

Bieg juniorów B na dystansie 5 kilometrów klasykiem wygrał Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra przed Szymonem Sikorą z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Mikołajem Michałka z MKS Istebna.

Kolejne lokaty:
4. Marek Welusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
5. Maciej Popieluch - KS Jedność Nowy Sącz
6. Oskar Wysocki - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

Trenerzy medalistów:
Złoto - Piotr Skowron
Srebro - Waldemar Kołcun
Brąz - Tadeusz Krężelok

- W pewnym momencie dostałem komunikat, że mam już 20 sekund przewagi nad Szymonem Sikorą. Wtedy zacząłem zjeżdżać nieco bezpieczniej, by nie zrobić jakiegoś niepotrzebnego błędu - mówił po biegu złoty medalista Michał Skowron. - Wiem, że chłopaki wtedy zaczęli ryzykować i próbowali mnie gonić, ale na szczęście nie dogonili.

Zadowolony z występu swojego zawodnika i jednocześnie brata był Piotr Skowron. - Dziś kluczowe było smarowanie. Udało nam się trafić idealnie - podkreślał Piotr, uśmiechnięty, ale jednocześnie zmęczony. - To był emocjonujący i trudny dzień. Ważne, że zakończony sukcesem.

Bieg juniorek to zwycięstwo Magdaleny Kobielusz z MKS Istebna przed Kamilą Boczkowską z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i Emilią Nawary z UKS Regle Kościelisko.

Kolejne lokaty:
4. Klaudia Pytel - SSR LZS Sokół Szczyrk
5. Weronika Kaleta
6. Iwona Piekarz - obie LKS Wiśniowa Osieczany

Trenerzy medalistów:
Złoto - Tadeusz Krężelok
Srebro - Stanisław Michoń (SMS Karpacz)
Brąz - Jerzy Leśnik

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Brawo!!! 19-02-2016 11:26
Michał i Kamila gratulacje i trzymamy kciuki za sobotę :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group