Zalogowanych: 17

Polana Jakuszycka: Złoto dla Kowalczyk i Burego

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 18:53
Aktualizacja: 18:58
W niedzielę (31.09) na Polanie w Jakuszycach zakończyła się rywalizacja w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich. Ostatniego dnia zmagań uczestnicy walczyli o medale techniką klasyczną. W biegu kobiet na dystansie 15 km bezkonkurencyjna była Justyna Kowalczyk z KS AZS AWF Katowice, natomiast wśród mężczyzn na dystansie 30 km triumfował Dominik Bury, reprezentujący barwy klubu MKS Istebna.

Przy pięknej pogodzie w promieniach słońca na świetnier przygotowanej trasie narciarze rywalizowali w Jakuszycach na 5 km pętli w finałowym dniu Mistrzostw Polski. Tego dnia o medale walczyli nie tylko seniorzy, ale również młodzieżowcy oraz juniorzy.

Po raz kolejny w pięknym stylu tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Justyna Kowalczyk z KS AZS AWF Katowice, srebro wywalczyła Urszula Łętocha z klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, brąz - Weronika Kaleta z klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Tym razem dekoracja kobiet była pełna emocji i wzruszeń. W trakcie dekoracji trener reprezentacji Aleksander Wierietelny wręczył Justynie Kowalczyk i Urszuli Łętocha piękne bukiety kwiatów, co wywołało u zawodniczek łzy. Na swoim profilu na Facebook'u Justyna Kowalczyk zamieściła emocjonalny wpis z podziękowaniami dla trenera i ...

Nartki zostają ze mną na pewno! Po godzinach będę starała się trenować z tą samą pasją jak zawsze. Nigdy nie robiłam tego ani dla medali, ani dla pieniędzy. To był mój obowiązek i pasja. Obowiązek się skończył, miłość została - ogłosiła Justyna Kowalczyk.

Po raz pierwszy w karierze tytuł Mistrza Polski na dystansie 30 km zdobył Dominik Bury z klubu MKS Istebna. Zawodnik bardzo dobrze taktycznie rozegrał ten bieg i na ostatnim okrążeniu oderwał się od rywali i jako pierwszy finiszował do mety. Wicemistrzem Polski został Maciej Staręga z klubu UKS Rawa Siedlce. Brąz wywalczył Jan Antolec z AZS-u.