Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8501
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Złote gody w nowym miejscu

Środa, 12 września 2018, 9:25
Aktualizacja: Czwartek, 13 września 2018, 14:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Złote gody w nowym miejscu
Fot. Przemek Kaczałko
W związku z remontem budynku głównego jeleniogórskiego Ratusza Urząd Stanu Cywilnego przeniesiono do sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja (przy restauracji Relax). Wczoraj (11.09) miała miejsce pierwsza z uroczystości – były to złote gody, podczas których prezydent miasta w imieniu głowy państwa wręczał medale parom, które mogą być przykładem dla młodych pokoleń.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane są na wniosek zainteresowanych. Osoby, które są w związku małżeńskim od co najmniej 50. lat mogą osobiście lub poprzez bliskich, złożyć wniosek o przyznanie medalu w urzędzie stanu cywilnego.

W Jeleniej Górze kolejne pary odebrały medale, a byli to: Jadwiga i Stanisław Baryszowie, Krystyna i Bronisław Hryniewiczowie, Janina i Bogdan Pawlewscy oraz Anna i Włodzimierz Skorusowie. Tradycyjnie, prezydent Marcin Zawiła poinformował uhonorowanych żartobliwie, że do końca tygodnia cisza nocna ich nie obowiązuje, więc mogą świętować "do białego rana".

- Szacunek i zrozumienie to podstawa. Rodzina powinna mieć jedno konto, a nie każdy sobie - stwierdził Bronisław Hryniewicz. Trzeba wspólnie podejmować decyzje, rozmawiać - dodała Krystyna Hryniewcz, która pochodzi ze Lwowa, a do Jeleniej Góry przyjechała z Wrocławia w 1962 roku. Ze wzruszeniem wspomina jak poznała obecnego męża. - To było w Cieplicach, byłam z koleżanką i jej mężem na dancingu. Był tam pan, który wpadł mi w oko i ja jemu chyba też. Tak się zaczęło - opowiadała z radością pani Krystyna. - Byłem wojskowym i uwielbiałem pielęgniarki, a żona pracowała w służbie zdrowia - dodał pan Bronisław.

W nadchodzący weekend w nowej - tymczasowej - sali USC odbędą się pierwsze śluby.

Twoja reakcja na artykuł?

15
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
513
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group