Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3475
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Złote gody w jeleniogórskim Ratuszu

Piątek, 21 sierpnia 2015, 10:04
Aktualizacja: Sobota, 22 sierpnia 2015, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Złote gody w jeleniogórskim Ratuszu
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejne trzy pary zamieszkujące Jelenią Górę otrzymały wczoraj (20.08) z rąk prezydenta naszego miasta Marcina Zawiły, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Po 50. latach Jolantę i Macieja Buśko oraz Irenę i Lucjana Chadamików czekało ponowne spotkanie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Z kolei Józefę i Krzysztofa Elsterów łączy już 60-letni staż małżeński. Wczorajsze uroczyste spotkanie, którym uhonorowano mieszkańców Jeleniej Góry wywołało chwilę radości, ale i wzruszenia. Pary zgodnie powtarzały, że receptą na długoletnie pożycie jest miłość i zaufanie.

Państwo Buśko wzięli ślub w czerwcu 1965 roku we Wrocławiu, po czym przyjechali do Jeleniej Góry. - Całą młodość tu spędziliśmy, wychowaliśmy dzieci, mamy wnuki, a nawet prawnuczkę. Jelenia Góra to dobre miejsce do życia – wyznali państwo Jolanta i Maciej Buśko.

- Przyjechaliśmy do Jeleniej Góry 13 lat temu, urzekły nas Karkonosze i z tego powodu po przejściu na emeryturę postanowiliśmy tutaj zamieszkać. Jest tu pięknie, krajobrazy nas zaintrygowały i czujemy się tutaj bardzo dobrze – zdradził nam Lucjan Chadamik. Receptą na długie pożycie jest przede wszystkim miłość – nie tylko najbliższej osoby, ale również otoczenia – dodała pani Irena Chadamik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group