Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6072
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Złota Renata w Muzeum Sportu i Turystyki

Piątek, 5 sierpnia 2016, 12:40
Aktualizacja: Sobota, 6 sierpnia 2016, 8:40
Autor: Robert Czepielewski
Karpacz: Złota Renata w Muzeum Sportu i Turystyki
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (4.08) w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu otworzono wystawę poświęconą karierze Renaty Mauer–Różańskiej – wybitnej polskiej sportsmenki, strzelczyni.

Podczas otwarcia wystawy nie mogło zabraknąć mistrzyni, która na wernisaż przyjechała z rodziną. Większość trofeów, na które składa się ekspozycja „Złota Renata. Renata Mauer-Różańska” została wypożyczone od naszej mistrzyni, a są to: zdobyte puchary, medale, otrzymane odznaczenia państwowe, oficjalny strój reprezentacyjny oraz zdjęcia. Ale prawdziwym creme de la creme wystawy to zdobyty przez mistrzynię w 2000 roku złoty medal olimpijski w Sidney.

- Moja przygoda ze strzelectwem rozpoczęła się przez przypadek. W zespole szkół budowlanych, do której uczęszczałam, działała sekcja strzelecka, do której nabór odbywał się poprzez strzelanie programowe na lekcjach przysposobienia obronnego. Moja miłość do strzelectwa przyszła z pierwszym oddanym strzałem – powiedziała olimpijka.

- Później chciałam już tylko strzelać. Lepiej i lepiej. Dochodziło do tego, że trenerzy wyrzucali mnie ze strzelnicy mówiąc, że za dużo trenuję - dodała z uśmiechem.

Renata Mauer-Różańska to jedna z najbardziej utytułowanych strzelczyń w Polsce i na świecie. Jest dwukrotną mistrzynią olimpijską i trzykrotną medalistką na mistrzostwach świata. Sześciokrotnie stawała na podium w mistrzostwach Europy. Zdobywczyni 65 medali mistrzostw Polski w tym 43 złotych. Karierę sportową zakończyła w 2014 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group