Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6066
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubliniec: Złota jeleniogórska drużyna Oyama Karate

Wtorek, 26 listopada 2013, 18:49
Aktualizacja: Środa, 27 listopada 2013, 15:18
Autor: MDvR
Lubliniec: Złota jeleniogórska drużyna Oyama Karate
Fot. użyczone
Blisko 300 zawodników z 36 klubów wystąpiło w dniach 23–24 listopada w Lublińcu w XIV Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate. Z jeleniogórskiego klubu wystartowało łącznie 14 zawodników i zawodniczek reprezentujących JKO i KKO kierowanych przez shihan Rafała Majdę (5 dan) i sensei’a Łukasza Mazura (2 dan).

Nasza ekipa zdobyła aż 5 złotych medali: Łukasz Wiśniewski, Adam Serek, Jakub Fułat, Olek Dytko i Paweł Gładysz. Dwa srebrne wywalczyli Robert Łaskawiec i Marcel Podgruszecki, a brązowe: Oliwia Najjar oraz Kamil Żukowski. Nasi zawodnicy toczyli od trzech do czterech walk w każdej konkurencji. Czwarte miejsce zajęła po trzech ciężkich walkach Beata Bukofaj. Michał Popczyński odpadł pechowo w drugiej walce eliminacyjnej. Nie powiodło się także utytułowanej Natalii Najjar oraz debiutującym zawodnikom – Dawidowi Dusińskiemu i Łukaszowi Kucharskiemu, którzy jak na pierwsze starty radzili sobie całkiem dobrze podczas swoich pojedynków.

W oficjalnej części Oyama TOP byliśmy świadkami pięknej uroczystości z okazji zakończenia kariery sportowej przez Annę Kołodziej Plewkę z Lublińca. Nasza utytułowana multimedalistka otrzymała kwiaty, okolicznościowy list, wysoką nagrodę pieniężną oraz liczne wyrazy uznania i wdzięczności. W czasie ceremonii otwarcia, grupa sensei’a Andrzeja Tomiałowicza (4 dan) z Lubska zaprezentowała dynamiczny pokaz z muzyką i efektami świetlnymi.

Puchar Polski Oyama TOP w Knockdown jak i juniorów odbył się z udziałem wielu utytułowanych zawodników Oyama Karate. Jak zawsze, rywalizacja w tej prestiżowej konkurencji, stała na wysokim poziomie sportowym. Najbardziej porywające były pojedynki seniorów w kategorii lekkiej (do 70 kg.) i średniej (do 80 kg.) oraz seniorek w kategorii ciężkiej (+60 kg.). Na zakończenie rywalizacji w konkurencji knockdown, rozegrano konkurs łamania desek (tameshiwari), który wygrał Mateusz Klocek. Obok efektownego pucharu, zawodnik z Krakowa otrzymał także nagrodę w postaci wycieczki dla dwóch osób do Paryża. Hanshi Jan Dyduch, oprócz pięknych pucharów, dodatkowo wręczył nagrody pieniężne wszystkim zdobywcom pierwszych miejsc w konkurencji Knockdown.

- Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju - zawodników, sędziów, trenerów, opiekunów i kibiców. Podziękowania dla sponsorów naszej ekipy: firmie Najjar Dent Katarzyny i Nidala Najjar, Restauracji Astorii Przemka Palmowskiego, hurtowni warzyw i owoców Tadeusza Serka oraz dla Pawła Szewczaka – wyznaje Rafał Majda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group