Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 8413
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Złota jedynka dla Jeleniej Góry

Wtorek, 24 marca 2009, 16:32
Aktualizacja: Środa, 25 marca 2009, 7:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Złota jedynka dla Jeleniej Góry
Fot. TEJO
Gmina Jelenia Góra zajęła czołową lokatę w konkursie Gazety Wyborczej Wrocław „Złota jedynka”. Wyróżnieniem pochwalił się dziś Marek Obrębalski, prezydent miasta, pod koniec obrad sesji rady. Nie doszła do skutku zapowiadana manifestacja aktorów pod hasłem „Śmierć teatru”.

Przezroczysta symboliczna tabliczka, którą gmina otrzymała na pamiątkę wyróżnienia zdobiła dziś stół prezydialny, a zza niej patrzyło poważne oblicze prezydenta Jeleniej Góry. – To wyróżnienie także dla was. Za dobrą współpracę i dobrą pracę – mówił radnym szef miasta. Gazecie Wyborczej zaznaczył, że Jelenia Góra stara się jak najlepiej wykorzystywać możliwości, jakie daje nam obecność w Unii Europejskiej.

– Chcemy wykorzystać unikalne zasoby wód termalnych. To szansa na promocję naszego miasta – powiedział dziennikowi. Wśród laureatów są także Karpacz, Polkowice i Kobierzyce. – Konkurs GW jest doskonałą promocją aktywnych, zaradnych i przedsiębiorczych władz samorządowych – zaznacza na łamach gazety Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A., sponsor nagrody „Złota Jedynka”. Dodajmy, że na łamach dodatku do GW miasto wykupiło dwukolumnową reklamę z wizerunkiem Mai Włoszzczowskiej i hasłem: Jelenia Góra zaprasza: im starsza, tym lepsza....

Zanim prezydent pochwalił się osiągnięciem, radni wzięli udział w niezwykle krótkiej, bo zaledwie 40-minutowej sesji. Przegłosowano projekt w sprawie wyrażenia opinii o podwyższeniu kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Wodnik Spółka z o.o. w Jeleniej Górze na wartość 8.292.000. 14 radnych było za, siedmiu wstrzymało się od głosu. Jednocześnie zdjęto z porządku analogiczny projekt, tyle że tyczący wartości 77.699.500zł. Taka suma pieniędzy musiałaby pociągnąć za sobą podwyżkę cen wody. Projekt wycofano na wniosek prezydenta.
Radni przegłosowali także uchwały w sprawie utworzenia komisji wyborczych w obwodach, w tych rejonach, gdzie wytyczono nowe ulice, a także w obwodach zamkniętych: w szpitalu wojewódzkim oraz ośrodku Caritas.

Podczas sesji mieli protestować aktorzy Teatru Norwida, zwolennicy Wojtka Klemma, niezadowoleni z decyzji komisji, która wybrała Bogdana Kocę na dyrektora placówki. Jak się dowiedzieliśmy, protest miał mieć charakter „pogrzebowej” manifestacji, a aktorzy mieli przyjść na sesję z trumną i hasłem: „Śmierć teatru”. Ostatecznie nikt nie przyszedł. Tymczasem decyzja o wyborze Kocy na stanowisko naczelnego szefa teatru czeka na podpis prezydenta. – Dostałem te dokumenty wczoraj. Zrobię wszystko, aby do końca marca podjąć decyzję – powiedział nam Marek Obrębalski.

Zmiany w teatrze są konieczne. W styczniu placówka odnotowała niezbyt imponujące wpływy ze sprzedaży biletów: 6200 złotych, a w lutym – 5100 (mniejsze, bo przez kilka dni zespół bawił na tournee w Łodzi). A że jeleniogórzanie chętnie do teatru chodzą, dowiódł wczorajszy podwójny występ kabaretu „Paranienormalni”, który dwukrotnie zgromadził komplet publiczności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group