Piątek, 26 czerwca
21°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce
reklamy

Złota jedynka dla Jeleniej Góry

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 2 min czytania

Gmina Jelenia Góra zajęła czołową lokatę w konkursie Gazety Wyborczej Wrocław „Złota jedynka”. Wyróżnieniem pochwalił się dziś Marek Obrębalski, prezydent miasta, pod koniec obrad sesji rady. Nie doszła do skutku zapowiadana manifestacja aktorów pod hasłem „Śmierć teatru”.

reklamy
reklamy

Przezroczysta symboliczna tabliczka, którą gmina otrzymała na pamiątkę wyróżnienia zdobiła dziś stół prezydialny, a zza niej patrzyło poważne oblicze prezydenta Jeleniej Góry. – To wyróżnienie także dla was. Za dobrą współpracę i dobrą pracę – mówił radnym szef miasta. Gazecie Wyborczej zaznaczył, że Jelenia Góra stara się jak najlepiej wykorzystywać możliwości, jakie daje nam obecność w Unii Europejskiej.

– Chcemy wykorzystać unikalne zasoby wód termalnych. To szansa na promocję naszego miasta – powiedział dziennikowi. Wśród laureatów są także Karpacz, Polkowice i Kobierzyce. – Konkurs GW jest doskonałą promocją aktywnych, zaradnych i przedsiębiorczych władz samorządowych – zaznacza na łamach gazety Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A., sponsor nagrody „Złota Jedynka”. Dodajmy, że na łamach dodatku do GW miasto wykupiło dwukolumnową reklamę z wizerunkiem Mai Włoszzczowskiej i hasłem: Jelenia Góra zaprasza: im starsza, tym lepsza....

Zanim prezydent pochwalił się osiągnięciem, radni wzięli udział w niezwykle krótkiej, bo zaledwie 40-minutowej sesji. Przegłosowano projekt w sprawie wyrażenia opinii o podwyższeniu kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Wodnik Spółka z o.o. w Jeleniej Górze na wartość 8.292.000. 14 radnych było za, siedmiu wstrzymało się od głosu. Jednocześnie zdjęto z porządku analogiczny projekt, tyle że tyczący wartości 77.699.500zł. Taka suma pieniędzy musiałaby pociągnąć za sobą podwyżkę cen wody. Projekt wycofano na wniosek prezydenta.
Radni przegłosowali także uchwały w sprawie utworzenia komisji wyborczych w obwodach, w tych rejonach, gdzie wytyczono nowe ulice, a także w obwodach zamkniętych: w szpitalu wojewódzkim oraz ośrodku Caritas.

Podczas sesji mieli protestować aktorzy Teatru Norwida, zwolennicy Wojtka Klemma, niezadowoleni z decyzji komisji, która wybrała Bogdana Kocę na dyrektora placówki. Jak się dowiedzieliśmy, protest miał mieć charakter „pogrzebowej” manifestacji, a aktorzy mieli przyjść na sesję z trumną i hasłem: „Śmierć teatru”. Ostatecznie nikt nie przyszedł. Tymczasem decyzja o wyborze Kocy na stanowisko naczelnego szefa teatru czeka na podpis prezydenta. – Dostałem te dokumenty wczoraj. Zrobię wszystko, aby do końca marca podjąć decyzję – powiedział nam Marek Obrębalski.

Zmiany w teatrze są konieczne. W styczniu placówka odnotowała niezbyt imponujące wpływy ze sprzedaży biletów: 6200 złotych, a w lutym – 5100 (mniejsze, bo przez kilka dni zespół bawił na tournee w Łodzi). A że jeleniogórzanie chętnie do teatru chodzą, dowiódł wczorajszy podwójny występ kabaretu „Paranienormalni”, który dwukrotnie zgromadził komplet publiczności.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Pokojowa na sezon Jelenia Góra Poszukujemy pokojowej do Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze. 📅 Praca do 30 września 📄 Umowa zlecenie 🕒 Elastyczny grafik Zainteresowane osoby p… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka