Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8108
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Zlot Oddziałów i Kół Środowiskowych PTTK w Karpaczu

Niedziela, 28 października 2018, 13:13
Autor: Krzysztof Tęcza
Karpacz: Zlot Oddziałów i Kół Środowiskowych PTTK w Karpaczu
Fot. Archiwum K. Tęczy
XIX Ogólnopolski Zlot Oddziałów i Kół Środowiskowych PTTK odbył się w mieście pod Śnieżką. Organizatorem, na zlecenie Komisji Środowiskowej Zarządu Głównego PTTK, był Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Komandorem Zlotu był Krzysztof Tęcza, wicekomandorem Andrzej Mateusiak a sekretarzem Maria Marcinkiewicz. Wycieczki poprowadzili przewodnicy sudeccy: Olga Danko, Janusz Perz i Mirek Andrzejewski. Swoją obecnością zaszczycił nas prezes Zarządu Głównego PTTK Jacek Potocki.

Uczestnicy mieli okazję poznać wiele atrakcji naszej ziemi ale także „skosztować” wędrówki w pięknym górskim krajobrazie. Jedna grupa wyruszyła na pieszą wędrówkę do Samotni i Strzechy Akademickiej; druga zwiedziała Karpacz, a trzecia udała się do skalnego miasta w Adrspach. To pierwszego dnia. Na drugi dzień poza spacerem po Karpaczu organizatorzy zaproponowali wyjazd na wycieczkę autokarową po Kotlinie Jeleniogórskiej. Jej uczestnicy mogli zobaczyć pałace wpisane na prezydencką listę Pomników Historii.

Oczywiście poza wycieczkami podczas spotkania przekazano wszystkim wiele informacji o naszym terenie, o znajdujących się tutaj ciekawostkach i obiektach krajoznawczych oraz przedstawiono Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”. Ponieważ nasz Oddział, jeśli chodzi o jego działalność, wyróżnia się w skali kraju, mieliśmy o czym opowiadać, żeby nie powiedzieć, że mieliśmy czym się chwalić. Informacje te przekazali podczas prelekcji Andrzej Mateusiak i Krzysztof Tęcza.

Oddziały i Koła Środowiskowe PTTK skupiają ludzi w ich środowiskach zamieszkania, zarówno w miastach jak i na terenach wiejskich oraz w miejscach pracy. Przez wiele lat koła środowiskowe istniały przy spółdzielniach mieszkaniowych, w zakładach pracy, w wojsku, na uczelniach. Były to jednostki skupiające ludzi prowadzących działania na określonych kierunkach, zajmujących się ukierunkowywaniem zainteresowań wokół ważnych zagadnień dotyczących określonego środowiska. Dzisiaj, ze względu na zmianę sposobu życia czy zapatrywania na życie, zadania te nie są już takie sztywne. Poszczególne bowiem środowiska upodobniły się do siebie jeśli chodzi o styl życia, i w związku z tym mają bardzo dużo wspólnych celów.

W obecnym roku, tak jak i poprzednio w roku 2012, kiedy byliśmy organizatorem jednego z poprzednich zlotów, nasza praca została przyjęta z uznaniem i muszę powiedzieć, że nie tylko nie mieliśmy się czego wstydzić ale pokazaliśmy, że jako organizacja jesteśmy w stanie zorganizować i przeprowadzić tak dużą imprezę, a poza tym jesteśmy w stanie, poprzez swoje działania, skutecznie promować ziemię jeleniogórska, co przełoży się na kolejne wizyty przybyłych tu organizatorów turystyki z całego kraju.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
331
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group