Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5504
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Złomiarz stachanowiec: pięć ton złomu przez miesiąc

Czwartek, 10 marca 2011, 8:30
Aktualizacja: 9:32
Autor: KMP
Pewien mieszkaniec Karpacza w ciągu miesiąca sprzedał około pięciu ton skradzionych elementów metalowych na jednym z punktów skupu złomu. Do podobnej kradzieży doszło w Cieplicach.

Łupem złodzieja, którego policja zatrzymała w miniony wtorek, padły dwie betoniarki, drabina i spawarki. Najprawdopodobniej jest on również sprawcą kradzieży lampy ulicznej i innych przedmiotów. Obecnie policjanci ustalają pokrzywdzonych, jak również poniesione przez nich straty – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. 33-latek przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Z kolei 8 marca w Cieplicach policjanci przy jednym z budynków zauważyli mężczyznę , który na ich widok rzucił się do ucieczki. Okazało się, że sprawca porzucił torbę, w której było około 20 kg uchwytów miedzianych, chwilę wcześniej skradzionych z budynku. Sprawcę zatrzymano po pościgu. 28-letni jeleniogórzanin na początku tłumaczył się, że tylko przechodził obok tego budynku. Policjanci nie dali jednak wiary temu wyjaśnieniu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna tego przestępstwa dopuścił się wspólnie ze swoim 21-letnim kolegą, który został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Złodziejom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group