Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8467
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Złodziejskie wczasy pod Śnieżką

Poniedziałek, 1 lutego 2010, 13:19
Aktualizacja: 13:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Złodziejskie wczasy pod Śnieżką
Fot. Policja
Rzeczy o łącznej wartości dziesięciu tysięcy złotych, w tym skuter, padły łupem dwudziestolatka z okolic Myśliborza, który – jak twierdził – przyjechał do Karpacza na wypoczynek.

Złodziej wpadł w minioną sobotę. Dzień wcześniej wykorzystał nieobecność właścicieli i włamał się do ich mieszkania. Jego łupem padł laptop, trzy aparaty fotograficzne dwa telefony komórkowe oraz pieniądze. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na 8200 zł. – Ponadto okazało się również, że 30 stycznia z jednego z budynków ukradł skuter o wartości 3500 zł, który następnie sprzedał – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci ustalili rysopis osoby podejrzewanej o te przestępstwa. W trakcie jego poszukiwania na jednym z przystanków zauważono mężczyznę bardzo podobnego do sprawcy. Podejrzenia potwierdziły się. Wskazany człowiek miał reklamówkę, w której znajdowały się przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem do mieszkania. 20-latek zamierzał je sprzedać. Tłumaczył policjantom, że on nie ma nic wspólnego z tymi przestępstwami, gdyż przyjechał do Karpacza na wczasy.

Policjanci nie dali wiary tym wyjaśnieniom i umieścili mężczyznę w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem i kradzież grozi kara 10 lat więzienia. Policja wystąpiła z wnioskiem o jego aresztowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group